Marka Tygodnia: Alexander Wang

AnnaAmelia Filewicz | sierpień 27, 2020

lace front wigs

Ma 36 lat, drobną budowę ciała i niezwykle emocjonalne podejście do swojej pracy. Kiedy osiągnął pełnoletność, przeprowadził się do Nowego Jorku i zaczął studiować Projektowanie Ubioru. Na efekty nie trzeba było długo czekać – w 2007 roku światło dziennie ujrzała jego pierwsza autorska kolekcja dla kobiet, wywracając świat mody do góry nogami. O kim mowa?

 

 

 

 

Alexander Wang urodził się i wychował w San Francisco. W jego żyłach płynie amerykańsko-tajwańska krew i wrodzone zamiłowanie do mody. Jak sam podkreśla w wielu wywiadach, już jako 11-latek nie mógł doczekać się kolejnych numerów Vogue‘a, które przeglądał z wypiekami na twarzy. W wieku 18. lat postanowił przeprowadzić się do Nowego Jorku, by studiować Projektowanie Ubioru w prestiżowej Parsons School of Design. Pierwszą pracę zaczął jako stażysta u boku Marc’a Jacobs’a. Potem był Derek Lam, redakcja Vogue‘a i… pierwsza autorska kolekcja ubrań. Wang od początku miał jasno określony cel – chciał sygnować ubrania własnym nazwiskiem.

 

 

W 2008 roku Alexander Wang otrzymał nagrody – CFDA/Vogue Fashion Fund i Ecco Domani Emerging Designer Award. Był również nominowany do CFDA Swarovski Womenswear Designer of The Year Award.

 

 

Czym tłumaczyć taki sukces? W głównej mierze podejściem do tematu mody. Projektant nigdy nie ukrywał swojego nastawienia do światowych trendów prezentowanych na wielkich wybiegach. Według Wang’a są po prostu nudne, dlatego postanowił udowodnić szerokiej widowni, że na pokazach nie trzeba promować przesadnych kreacji, które nie nadają się do założenia na ulicę. Streetwear jest główną inspiracją dla amerykańskiego designera.

 

 

 

Najlepiej ubrani ludzi to tacy, których nie stać na markowe ciuchy od modowych guru – Alexander Wang

 

 

 

 

Kolekcje Wang’a obfitują w rzeczy, których nie brakuje w “przeciętnych” szafach. Trzeba tylko umieć je ze sobą zestawiać w taki sposób, by inni padli z wrażenia (lub oburzenia). Niekonwencjonalnie, nowocześnie i z pazurem! Projektant specjalizuje się w łamaniu stylów – niemodne, znoszone t-shirty potrafi przeobrazić w najbardziej pożądane topy sezonu, a zwykłe dżinsy i podkoszulkę w oszałamiającą kreację wieczorową.

 

 

Absolutnym hitem są ćwiekowane torebki Alexander Wang oraz buty nawiązujące do stylu militarnego. W gronie najwierniejszych fanek projektanta są kobiety z wyrazistym charakterem, m.in. Fergie, Pink, Rihanna, Alessandra Ambrosio czy Rosie Huntington-Whiteley.

 

 

 

Ubrania, buty i dodatki Alexander Wang kupicie w tych sklepach <<<

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie