LIDIA KALITA dla OMENAA FOUNDATION: KAŻDA KOSZULA POMAGA

admin | marzec 25, 2018

Omenaa Mensah wystartowała z kolejną odsłoną projektu KAŻDA KOSZULA POMAGA. Tym razem do akcji koordynowanej przez markę James Button włączyła się Lidia Kalita, która dla Omenaa Foundation stworzyła limitowaną kolekcję koszul. Ambasadorkami tego charytatywnego przedsięwzięcia zostały: Agata Młynarska, Karolina Ferenstein-Kraśko, a także blogerki Macademian Girl i Paula Jagodzińska. Dochód ze sprzedaży koszul zasili konto budowy szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie.

 

KAŻDA KOSZULA POMAGA to akcja realizowana przez Omenaa Foundation we współpracy ze start-upem James Button, który na stałe przekazuje część dochodu z każdej sprzedanej koszuli na budowę szkoły KIDS HAVEN (DZIECIĘCA PRZYSTAŃ). Do nowej edycji tej inicjatywy dołączyła Lidia Kalita, która specjalnie dla Fundacji Omeny zaprojektowała linię damskich koszul. Nazwy modeli nawiązują do wartości promowanych przez ciemnoskórą prezenterkę – w kolekcji znalazły się koszule TOLERANCE, EDUCATION i DIVERSITY, a także t-shirt FREEDOM. Wszystkie modele są dostępne na www.lidiakalita.pl i www.jamesbutton.pl.

 

Chcę być lekarzem, nauczycielem, chcę umieć czytać, liczyć, chcę się uczyć…

 

W role Ambasadorek akcji wcieliły się: Agata Młynarska, Karolina FerensteinKraśko, Tamara Gonzalez Perea (Macademian Girl) oraz Paula Jagodzińska. Te cztery wyjątkowe, a jednocześnie różne kobiety łączy bezgraniczna chęć pomocy potrzebującym. Na prośbę Omeny wzięły udział w sesji promującej projekt, nagłaśniają również akcję na swoich kanałach w social mediach, bo każda sprzedana koszula to kolejna cegiełka dołożona do szczytnego celu!

Cały dochód ze sprzedaży koszul z kolekcji LIDIA KALITA for OMENAA FOUNDATION & JAMES BUTTON zostanie przekazany na budowę szkoły *KIDS HAVEN.

 

* * *

 

*KIDS HAVEN to szkoła zlokalizowana w Temie, w ośrodku Salezjanów Don Bosco, powstająca dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, wcześniej mieszkających na ulicy i mogących jedynie pomarzyć o szkole. Inicjatorką tego przedsięwzięcia jest Omenaa Mensah, która poruszona sprawą zdecydowała, że zrobi wszystko, aby stworzyć dla dzieci nowoczesne miejsce do nauki. Jej fundacja organizuje szereg projektów ukierunkowanych na jasny cel zbierania pieniędzy na realizację tej inwestycji. Budowa szkoły ruszyła w kwietniu 2017. Do jej zakończenia potrzebne jest blisko pół miliona złotych…

 

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie