Krok w Dobrą Stronę: proekologiczne działania CCC

admin | czerwiec 7, 2021

Premierze kolekcji “Go For Nature” marki CCC na sezon Wiosna/Lato 2021 towarzyszyły akcje pod hasłem #LetsCareWithCCC – panele dyskusyjne o ochronie środowiska, powstanie muralu w Warszawie i filmiki o ekologicznym życiu.

 

 

CCC od dawna wdraża proekologiczne działania. Wszyscy dostawcy przestrzegają kodeksu postępowania zgodnego z prawami człowieka, poszanowaniem środowiska naturalnego i zakazem wykorzystania szkodliwych substancji. 90% odpadów z produkcji poddawanych jest recyklingowi. Zamiast plastikowych toreb używane są papierowe i ekologiczne opakowania. W tegorocznej akcji Daj swoim butom drugie życie zebrano 10 ton obuwia.

 

 

 

 

W sprzedaży, na sezon SS 2021, pojawiła się kolekcja “Go For Nature”, powstała z wykorzystaniem materiałów z recyklingu oraz z dbałością o optymalizację zużycia energii i wody. Produkty zostały oznaczone trzema etykietami – Leather Working Group (wytwórcy dochowują najwyższej staranności w całym procesie produkcji), Water Based Pu oraz Recycled Plastic Bottles. Niektóre modele sneakersów Sprandi w 50 proc. wykonano z butelek PET poddanych recyklingowi.

 

 

 

 

Premierze towarzyszyły akcje wspierające. W mediach społecznościowych CCC pojawiły się filmiki z udziałem influencerów. Dominika Rejestruje nagrała wideo z przepisem na ekologiczne środki czystości. Rozkoszny podał przepis zero waste na zielony koktajl z bananem, a następnie curry ze skórkami z banana pozostałe z koktajlu oraz risotto ze szparagami na bulionie z końcówek szparagów. Krzysiek Rzyman, Natalia Kusiak i Jagna Niedzielska podzielili się sposobami na ekologiczne działania na co dzień, a Kuba Kulesza pokazał, jak segreguje śmieci.

 

 

 

CCC robi krok w dobrą stronę. Kolekcja “Go For Nature” oraz towarzyszące jej premierze akcje specjalne promowane są pod hasłem #Let’sCareWithCCC

 

 

 

 

W inicjatywie Sprzątanie lasu nad Wisłą w Warszawie uczestniczyli, m.in. joginka Karolina Erdmann, modelka Gosia Guzowska, stylistka Daria Biedrzycka i model Mariusz Jakubowski.

 

 

 

 

W centrum Warszawy powstał także mural stworzony przez Beatę Barrakuz Śliwińską z wykorzystaniem farb fotokatalitycznych, które oczyszczają powietrze. Obok umieszczono recyklomat na butelki PET – wrzucenie do niego butelki uaktywnia iluminację LED. Po recyklingu z butelek powstają, m.in. długopisy, zabawki, namioty czy meble ogrodowe, a także poliester do produkcji czapek, szalików i toreb z linii “Go For Nature” CCC.

 

 

 

 

Działania zwieńczył panel dyskusyjny o zrównoważonym rozwoju z udziałem Jagny Niedzielskiej (#bezresztek), Krzyśka Rzymana, zajmującego się ideą less waste, i aktywistki klimatycznej Arety Szpury.

 

 

 

 

Kolekcja “Go For Nature” jest już dostępna w internetowym sklepie CCC <<<

 

 

 

 

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie