Jakiej skóry używa się do produkcji pasków do spodni?

admin | wrzesień 7, 2021

Trudno wyobrazić sobie garderobę współczesnego człowieka bez pięknych dodatków, takich jak na przykład skórzane paski. Porządny pasek ze skóry, dwoinowej lub licowej, stanowi kropkę nad i każdej stylizacji. Takie modele noszą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dobrze dobrany pasek podkreśla talię, poprawia proporcje sylwetki, spełniając przy tym praktyczną funkcję w postaci umocowania spodni czy spódnicy na odpowiedniej wysokości.

 

 

Najlepsze rodzaje skóry na paski

 

Faktem jest, że warto zainwestować w pasek skórzany. Chociaż z reguły jest droższy niż jego odpowiednik wykonany ze skóry ekologicznej, odznacza się zdecydowanie większą odpornością na uszkodzenia. Dlatego będziecie mogli użytkować go przez wiele lat. Dobry producent pasków skórzanych zwraca uwagę na to, z jakich surowców produkuje elementy galanterii. W tym przypadku warto postawić na skóry, które są odporne na uszkodzenia i odpowiednio wytrzymałe. Muszą cechować się również pięknym wyglądem. Wszystkie te cechy posiadają skóry bydlęce, które są najczęściej wybierane właśnie do produkcji tego typu dodatków. Występują w dwóch wariantach – licowej lub dwoinowej.

Skóry dwoinowe na paski

 

Skóra dwoinowa to nic innego jak odpowiednio przygotowana skóra – świńska lub bydlęca. Gruba, często sztywna, trudna w obróbce, a co za tym idzie – również w użytkowaniu. Dlatego rozcina się je na pół, z czego dolną, cieńszą i mniej wytrzymałą warstwę nazywa się “skórą dwoinową”. Wykonane z niej paski są zwykle tańsze niżeli te ze skóry licowej, ponieważ są po prostu mniej wytrzymałe. Co więcej, zdecydowanie szybciej widać na nich ślady uszkodzeń, takie jak na przykład odkształcenia w okolicach dziurek. Warto zatem zwracać uwagę między innymi na szerokość paska ze skóry dwoinowej. Lepiej wybierać egzemplarze szersze, które będą bardziej wytrzymałe i odporne podczas eksploatacji.

Cena paska ze skóry

 

Ceny pasków bardzo się różnią – w wielu sklepach są dostępne modele, które kosztują nawet kilkaset złotych. Jednak! Dobra wiadomość jest taka, że te porządne, ze skóry, można kupić o stokroć taniej. Z czego wynikają te różnice? Poza wpływem nazwy marki, która może dyktować wyjątkowo wysokie ceny, znaczenie ma również surowiec, z którego pasek został wykonany. W przypadku bardzo dobrych jakościowo skór, trzeba liczyć się z tym, że pasek będzie po prostu drogi. Taki dodatek przetrwa jednak wiele sezonów i będzie się zdecydowanie mniej niszczył podczas eksploatacji, niż na przykład jego odpowiednik ze skóry dwoinowej, która jest zdecydowanie bardziej podatna na uszkodzenia.

 

 

Wysokiej jakości paski ze skóry znajdziecie na stronie sklepu Arucce <<<

 

 

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie