Jakiej pielęgnacji wymagają suche włosy?

admin | Styczeń 8, 2020

Stan nawodnienia włosów to jedna z podstawowych cech określających ich rodzaj. Gdy włosy mają odpowiedni poziom nawilżenia są lśniące, gładkie i bardziej miękkie. Jednak, ich naturalna suchość jest jak najbardziej do opanowania! Jak dbać o suche włosy na co dzień, a jak radzić sobie z tymi, które zostały ewidentnie zniszczone na skutek błędów pielęgnacyjnych?

 

 

Włosy suche a włosy zniszczone

 

Suche włosy są zwykle pozbawione nawilżenia – matowe, mniej podatne na układanie, za to bardziej skłonne do niszczenia na skutek stylizacji wysokimi temperaturami czy agresywnego rozczesywania. Włosy zniszczone to z kolei “łodygi”, które zostały uszkodzone przez niewłaściwe czesanie, wycieranie włosów, silne rozjaśnianie i farbowanie, a przede wszystkim – przez stosowanie prostownicy, lokówki i suszarki czy nadmierne używanie kosmetyków do stylizacji. Włosy niszczy również chlor z basenu, słona morska woda oraz promieniowanie słoneczne. Przesuszone “łodygi” są bardziej podatne na zniszczenie pod wpływem wymienionych wyżej czynników. Pomóc im może odpowiednia odżywka połączona z właściwymi rytuałami pielęgnacyjnymi.

 

Czy można odbudować kondycję włosa?

 

Pod wpływem chwilowych zaniedbań można doprowadzić do zniszczenia struktury włosa. Na szczęście istnieją doskonałe kosmetyki, takie jak szampon na zniszczone włosy, które w połączeniu z maską regeneracyjną mogą zdziałać cuda! Dobry szampon odbudowujący będzie zawierał w swoim składzie proteiny i ceramidy, które stanowią silny budulec włosów. Warto także zadbać o nawilżenie, dlatego dobry szampon odbudowujący będzie zawierał przede wszystkim składniki nawilżające.

 

Co zrobić ze zniszczonymi włosami?

 

Część włosów z pewnością najlepiej jest ściąć, gdyż końcówki zwykle są najbardziej zniszczone. Reszta będzie wymagała intensywnej terapii. Szampon na zniszczone włosy o silnie nawilżającym składzie (z dodatkiem składników odżywiających) będzie podstawą pielęgnacji. Po nim, warto nałożyć odbudowująca maskę dobrej firmy na kilka minut. Aby proces regeneracji był jak najkrótszy i mógł zakończyć się sukcesem, przez parę tygodni warto zrezygnować z farby do włosów, prostownicy, lokówki, lakieru i pianki. Postawcie na naturalny look! W tym czasie dobrze jest stosować różne kosmetyki odbudowujące. Wybór w drogeriach jest imponujący, więc nie powinnyście mieć problemu ze znalezieniem doskonałego kosmetyku.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie