Jakie kroje i kolory na Jesień 2019?

admin | Październik 20, 2019

Wygoda, komfort, otulenie i kolory ziemi. Tak w skrócie można scharakteryzować rzeczy, które królują w sezonie AW 2019. Wspólnie z Domodi sprawdzamy, czy zagoszczą w szafie Polaków.

 

 

Jesień kojarzy się z płaszczami i kurtkami, ale okazuje się, że to nie one grają pierwsze skrzypce na zakupowej liście Polaków. Wraz z Domodi.pl zweryfikowaliśmy, po co najchętniej sięgają, kiedy za oknem zimno i źle.

 

 

Top 10 jesiennych wyborów Polaków

 

 

 

 

Według danych* Domodi.pl to właśnie sukienki są najczęściej wybieranym elementem garderoby na przełomie września i października. W ich przypadku, Polki chętnie eksperymentują z kolorami, stawiając na kwiatowe wzory i zwierzęce printy. Zaraz za nimi znajdują się kurtki, na zmianę przeplatane z płaszczami. Te ostatnie są wybierane zdecydowanie chętniej przez kobiety. Otulenie z kolei można odnaleźć w swetrach, które o blisko 50% wyprzedzają lansowane przez światowe wybiegi i modowych Influencerów bluzy! Stanowią aż 4% zakupów.

 

 

Polacy w klasycznych kolorach

 

 

 

 

 

Choć barwy jesieni są ciepłe i wyraziste, nie znajdują odbicia w polskich szafach. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni najczęściej kupują ubrania w kolorze czarnym – dotyczy to ponad 40% decyzji zakupowych podejmowanych na przełomie września i października 2019 roku! Na drugim miejscu zadomowiły się szarości z wynikiem 13%, a zaraz za nimi biel (10%). Brązy i beże, choć mocno związane z badaną porą roku, zeszły na dalszy plan, stanowiąc niespełna 9% zakupów. Najchętniej widzi się je w akcesoriach (np. w postaci camelowych botków).

 

 

Kurtki w natarciu

 

 

 

 

 

Czy ktoś z Was jest w stanie przetrwać jesień bez kurtki? Tego typu okrycie wybiera prawie 25% badanych. Zarówno kobiety (39%), jak i mężczyźni (45%) w zdecydowanej większości stawiają na modele w kolorze czarnym (odpowiednio 39% i 45%) oraz szarym (analogicznie 20% i 19%). Polki chętniej sięgają po odcienie zieleni (15%), natomiast Polacy czerwieni, w tym bordo (10%). Dużym zainteresowaniem u Panów cieszą się także chłodniejsze barwy niebieskie, z granatem na czele.

 

 

Płaszcze na Jesień 2019

 

 

 

 

 

Zakup płaszczy to nadal domena kobiet. Kupują je prawie 10 razy częściej niżeli mężczyźni. Stylowe trencze, luźniejsze prochowce czy dwurzędowe modele idealnie współgrają z botkami i pasują nie tylko do eleganckich, ale i sportowych stylizacji. W tym temacie bezsprzecznie króluje czerń, którą płeć piękna przełamuje beżem, brązem oraz zielenią. Panowie, konsekwentnie, preferują sprawdzone odcienie niebieskiego i szarości.

 

 

 

 

 

*Dane z Domodi.pl za okres wrzesień – październik 2019 r.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie