Jaki makijaż do szkoły?

admin | Grudzień 3, 2019

Makijaż do szkoły? Dlaczego nie! Musi być tylko lekki i delikatny, by nie rzucał się za bardzo w oczy. Powinien także maskować typowe dla nastoletniego wieku niedoskonałości. Trudno połączyć te dwa cele, ale jest kilka sposobów na to, by wykonać idealny makijaż do szkoły…

 

 

Lekki makijaż do szkoły – bez podkładu

 

Większość nastolatek decyduje się na makijaż do szkoły, kiedy na ich twarzy pojawiają się niedoskonałości. Fakt, dobrze wykonany make-up może je skutecznie zatuszować, jednak niektóre podkłady są zbyt obciążające dla młodej cery. Dlatego właśnie lepiej pominąć podkład lub wybrać naprawdę delikatny, łagodny kosmetyk, który będzie współpracował z kremem nawilżającym na dzień (albo zamiast niego zastosować krem BB).

Nałóżcie korektor punktowo na niedoskonałości. Aby nie był widoczny, rozetrzyjcie brzegi gąbeczką. Twarz możecie także oprószyć pudrem mineralnym, który sprawi, że cera nie będzie się świeciła. I pamiętajcie – bez przesady. Wiele nastolatek nakłada sporo kosmetyków, by zatuszować niedoskonałości cery, co sprawia, że problemy stają się jeszcze bardziej widoczne. Im mniejsza warstwa, tym lepszy efekt można osiągnąć.

 

Makijaż do szkoły – oczy

 

Kolorowe cienie i grube kreski zostawcie na weekendLekki makijaż do szkoły powinien być nieco inny. Optymalnym rozwiązaniem będzie podkreślenie rzęs tuszem. Możecie wybrać wydłużający lub pogrubiający kosmetyk, dzięki któremu rzęsy będą wspaniale wyglądać i stanowić całą ozdobę. Aby je optycznie wydłużyć, warto także zrobić delikatną kreskę kredką w neutralnym lub brązowym kolorze.

Jeżeli macie delikatną, cienką skórę na powiekach, nałóżcie na nią co nieco cienia, by wyrównać koloryt.  Nie sięgajcie po ciemne, mocne kolory, tylko raczej po neutralne beże o brzoskwiniowych pigmentach.

 

Wyjątkowo lekki makijaż do szkoły

 

Makijaż jest dla każdego, także uczennice nie muszą z niego rezygnować. Warto jednak zachować umiar. Dlaczego? Nie chodzi tylko o to, co wypada, czy o uniknięcie problemów z Wychowawcą. Bardziej o to, że młoda cera źle znosi zbyt dużą ilość kosmetyków.

Im grubszą warstwę kosmetyków nałożycie na twarz, tym większe prawdopodobieństwo, że pojawi się problem z niedoskonałościami. Poza tym, młoda cera ma dużo uroku sama w sobie, najczęściej jest gładka i równa, zatem nie musicie poprawiać jej struktury makijażem. Postawcie na naturalność! Podkreślcie swoją urodę, zamiast ją chować za make-upem.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie