Jaki garnitur kupić?

admin | Październik 24, 2019

 

Najważniejszym wyborem, jaki należy dokonać w przypadku kupowania garniturów, jest tkanina…

 

Dobierz garnitur do sezonu

 

Ślub i wesele w środku gorącego lata? Impreza biznesowa, na której nie można pojawić się w t-shircie i dżinsach? Czy może praca, której charakter wymaga od mężczyzn zachowania biznesowego dress code? Wszystko to wymusza noszenie odzieży formalnej. Pytanie, jaki garnitur wybrać, aby prezentował się dobrze, zapewniając komfort użytkowania nawet w najbardziej upalne dni, albo gdy za oknem deszcz i niepogoda?

 

Wybór tkaniny

 

Najważniejszym wyborem, jaki należy dokonać w przypadku kupowania garniturów, jest tkanina. Letnie garnitury powinny być uszyte z materiałów pozwalających skórze oddychać. Flanela i kaszmir się nie sprawdzą. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą tkaniny naturalne, z wełną na czele. Na uwagę zasługuje jednak nie tylko tkanina, z jakiej uszyto garnitur, ale i zastosowania do jego podszewki, mającej bezpośredni kontakt z ciałem.

Unikajcie jak ognia sztucznych tkanin! Są nieliczne wyjątki, kiedy tkanina syntetyczna ma cechy lepsze od wysokiej jakości tkanin naturalnych. Te jednak są bardzo drogie. Na lato nie nadają się żadne garnitury, które w swoim składzie mają poliester i poliamid. Modele na ten czas powinny być wykonane ze 100. procentowej tkaniny naturalnej – jedwab, bawełna, wspominana już wełna i len (choć lniane garnitury niestety mają tendencję do gniecenia się).

 

Kwestia podszewki

 

Podszewka garnituru powinna być zrobiona z wiskozy lub wiskozy cupro, czyli włókna miedziowego. Sztuczne podszewki poliestrowe spowodują, że do ciała nie będzie dochodzić powietrze, cyrkulacja będzie zaburzona, przez co w gorące dni będziecie się nadmiernie pocić.

Innym wyborem może być garnitur pozbawiony podszewki, uszyty z naturalnych materiałów. Choć marynarki bezpodszewkowe to rozwiązanie komfortowe i wygodne na lato, to jednak mogą się źle układać. Przy ich mierzeniu trzeba mieć to na uwadze. W polskich sklepach rzadko kiedy można trafić na takie modele.

Marynarki bez podszewek są lekkie i przewiewne, dlatego trudniej się w nich spocić. Niestety, kosztują sporo, co dla niektórych portfeli może być barierą nie do przekroczenia. Wyższa cena wynika z tego, że garnitur bez podszewki musi być wykończony zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz.

 

Jaki kolor garnituru wybrać?

 

Na lato polecamy głównie jasne garnitury, na przykład szare i niebieskie, które od kilku sezonów nie wychodzą z mody. W modzie jest też granat oraz szafir.

 

Gdzie i kiedy kupić garnitur?

 

Warto zainteresować się kupnem nowego garnituru już teraz. Jesień to czas wyprzedaży letnich kolekcji, dlatego warto z nich skorzystać. Pamiętajcie o tym, by przymierzyć marynarkę przed zakupem, a także o tym, by garnitur był nieco większy (sylwetka może się zmienić przez zimę :]). Coraz więcej sklepów oferuje możliwość bezpłatnego zwrotu i darmową wysyłkę towaru, dlatego jeżeli znacie swoje wymiary, zamawiajcie ten produkt przez Internet. Śmiało!

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie