Jaka maska do włosów?

admin | wrzesień 27, 2021

Maski do włosów to kosmetyki o intensywnym działaniu. Na dłuższą metę są skuteczniejsze niż odżywki, ponieważ znajdujące się w nich składniki aktywne wnikają w głąb kosmyka. Dzięki temu nie tylko poprawiają wygląd czupryny, ale także dbają o jej kondycję wewnętrzną. Działanie masek do włosów w dużej mierze zależy jednak od ich rodzaju. Tych natomiast nie brakuje. Jakie są najpopularniejsze? Sprawdzamy!

 

 

Podział masek na włosy

 

Maski do włosów, podobnie jak inne kosmetyki pielęgnacyjne, można podzielić na wiele rodzajów. Najczęściej stosowany sposób to ten mówiący, do jakiego typu kosmyków są dedykowane. Na perfumeria.pl/collections/pielegnacja-wlosy-maski-do-wlosow pojawia się więc maska do włosów przetłuszczających się i ciężkich, matowych, pozbawionych energii, cienkich, delikatnych, osłabionych, wypadających, kręconych, farbowanych, zniszczonych, ciemnych, rudych oraz blond.

Maski na włosy można również podzielić ze względu na działanie substancji aktywnych, które są w nich zawarte. Ten podział zawsze warto brać pod uwagę, ponieważ powie on, jakie w rzeczywistości jest działanie kosmetyku. Skład maski należy również przeanalizować po to, aby nie zrobić czuprynie krzywdy.

 

 

 

Włosy można bowiem bardzo łatwo przeciążyć, stosując nadmierną ilość składników z określonej grupy. Najczęściej spotykanym błędem jest przeproteinowanie, które prowadzi do przesuszenia kosmyków.

 

Jakie substancje aktywne zawierają maski do włosów?

 

Substancją aktywną, którą można odnaleźć w większości kosmetyków pielęgnujących do włosów, są emolienty. Pojawiają się one również w maskach. Ich działanie jest odżywcze, nawilżające, wygładzające i nabłyszczające. Emolientowe maski na włosy chronią również przed utratą wilgoci oraz zanieczyszczeniami. Ten typ kosmetyku można poznać po dość tłustej formule, która wynika z zawartości naturalnych olejków. Emolientowe maski stosować można przy każdym rodzaju włosów.

 

 

Kolejny ważny składnik kosmetyków do włosów to humektanty. Maski z nimi są produktami typowo nawilżającymi, które dedykowane są włosom suchym i odwodnionym. Należy uważać przy ich długim stosowaniu, ponieważ mogą wywoływać puszenie się, szczególnie w wilgotne dni.

Składnikiem aktywnym wielu masek do włosów są także proteiny. Ich zadaniem jest regenerowanie i odbudowywanie struktury włosów, poprzez uzupełnianie w nich niedoborów kreatyny. Proteinowe maski na włosy są doskonałe do tych zniszczonych i łamliwych. Zaleca się stosowanie ich z umiarem, ponieważ nadmiar protein usztywnia czuprynę, nadbudowując się na jej powierzchni.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie