Jaka alternatywa dla szpilek?

admin | grudzień 18, 2018

Wiele kobiet nadal nie zdaje sobie sprawy z efektów ubocznych, jakie niesie za sobą chodzenie w butach na wysokim obcasie. Owszem, prezentują się nienagannie, podkreślają sylwetkę i zgrabne nogi, dodając przy tym pewności siebie. Jednak, dobrze zastanowić się nad skutkami i pewnymi zagrożeniami, które wynikają ze zbyt częstego albo nieprawidłowego noszenia szpilek. O wszystkim dowiecie się poniżej. Przedstawiamy kilka alternatywnych propozycji dla obcasów.

 

 

Jak nosić bezpiecznie szpilki?

 

Wystarczy trzymać się kilku wskazówek, by Wasze nogi cały czas czuły się wypoczęte i nie były narażone na nadmierne przeciążenia czy niewygodne pozycje. Właśnie dlatego zachęcamy do zapoznania się z paroma zasadami!

Kształt buta jest bardzo istotny, ponieważ może nawet trwale zdeformować palce u stóp. Mowa oczywiście o przodzie w tzw. szpic, który nienaturalnie zgina palce zwężając  je dość mocno podczas chodzenia, kiedy nacisk jest znacznie silniejszy. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będą buty z zaokrąglonym czubkiem, a przynajmniej rzadsze i krótsze użytkowanie szpilek zakończonych w szpic. Prezentują się równie seksownie i pięknie wydłużają nogę, a zdrowie powinno być zawsze na pierwszym miejscu!

Pamiętajcie, że obcas buta powinien być zawsze dopasowany do Waszych umiejętności chodzenia w szpilkach. Jeżeli nigdy wcześniej tego nie próbowałyście, koniecznie zacznijcie od mniejszych wysokości, co pozwoli Wam czuć się pewniej, zapewniając przy tym estetyczną prezencję. Również sam rodzaj obcasa może się różnić dla poszczególnych kobiet. Najczęściej zalecanym jest koturn, który umożliwia utrzymanie pionowej i stabilnej postawy. Nogi mogą jednocześnie czuć się mniej zmęczone, gdy ciężar ciała jest prawie równomiernie rozłożony.

Ćwiczcie nogi, ponieważ to również pomaga w bezpieczniejszym chodzeniu na szpilkach. Wówczas mięśnie są lepiej wytrenowane, a tym samym bardziej odporne na obciążenia. Te same ćwiczenia przekładają się na kondycję kręgosłupa, który podczas noszenia butów na obcasie jest również narażany na osłabienie czy nawet uszkodzenie.

Nie bójcie się kołysać biodrami, bo to pozwala odciążyć kolana sprawiając, że będziecie poruszać się płynniej i bezpieczniej. Efekt jest z pewnością atrakcyjny, ale najważniejsze jest w tym przypadku zdrowie, a dokładniej kondycja Waszych nóg.

Buty powinny być wykonane z dobrych gatunkowo materiałów – najlepiej ze skóry, która automatycznie dopasowuje się do kształtu stopy i pozwala na wygodne poruszanie się na obcasach. Materiał powinien być miękki, elastyczny, ale także pełnić funkcję stabilizacyjną dla całej nogi, aby utrzymać ciężar ciała. Dodatkowo warto zaopatrzyć się we wkładki żelowe lub ortopedyczne, by stopa nie ześlizgiwała się i nie była nadwyrężana.

 

Alternatywne pomysły

 

Szpilki to nie jedyne seksowne buty dla kobiet. Jeżeli macie poważne problemy ze zdrowiem, wynikające z chodzenia na obcasach, zastanówcie się nad zastępczym rodzajem obuwia, które nadal będzie równie eleganckie i seksowne. Naszą propozycją numer jeden są baleriny Renee, które są dostępne w różnej odsłonie. Podczas wyboru najlepiej sugerować się wysokością obcasa, który powinien mieć około 1-2 cm. Wówczas noga może odpoczywać i jest lekko uniesiona, co nie wywołuje bólu.

Baleriny sprawdzają się zarówno w stylizacjach z sukienkami, zwiewnymi spódnicami, jak i zwykłymi dżinsami czy spodniami 7/8. Możliwości ich łączenia jest nieskończenie wiele, dlatego warto kombinować! Być może nie posiadają dokładnie tych samych zalet i właściwości co buty na obcasie, ale dajemy gwarancję, że Wasze zdrowie z pewnością odwdzięczy się za to w przyszłości…

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie