Jak rozpoznać podróbki New Balance?

admin | wrzesień 8, 2019

New Balance to jedna z najpopularniejszych marek modnych sneakersów na świecie. Jak to z kultowymi modelami bywa – przyciągają oszustów niczym lep muchy. W Internecie można trafić na wiele ogłoszeń, w których mowa o sprzedaży nowych butów po naprawdę okazyjnych cenach. Niestety, najczęściej w grę wchodzą właśnie podróbki. Jak nie dać się oszukać i kupić oryginalne New Balance? Sprawdzamy. 

 

 

Czerwone sneakersy New Balance, NBsklep.pl

 

Buty New Balance 247v2 Tritium Pack – WS247FD, NBsklep.pl

 

 

W czym tkwi sens kupowania oryginalnego obuwia? 

 

Mnóstwo osób jest zdania, że wydawanie kilkuset złotych na markowe buty jest bez sensu. W końcu podobnie wyglądające podróbki można kupić już za jedną czwartą ceny wyjściowej. To bardzo złe podejście, które wspiera oszustów, psuje rynek i dodatkowo niszczy zdrowie. Jak to możliwe? Odpowiedź jest prosta. Podróbki na ogół wykonywane są z najtańszych materiałów, które powodują obtarcia, źle pracują na nodze oraz nie chronią stawów przed urazami. To wszystko przekłada się na oczywisty wniosek – chodząc w byle jakich butach prędzej czy później odczujecie efekty uboczne na własnej skórze. Co więcej, podróbki często rozpadają się już po kilku miesiącach użytkowania, co z kolei sprawia, że oszczędność w cenie jest czysto prowizoryczna.

 

Bordowe sneakersy New Balance GM500WBB, eObuwie.pl

 

 

Złote sneakersy New Balance YC373GD, eObuwie.pl

 

 

Jakie są oryginalne buty New Balance?

 

 

By w pełni cieszyć się możliwościami butów New Balance, trzeba kupić oryginały. Jak je rozpoznać? O tajnikach tego procederu opowiada Specjalista z firmy Oryginalnebuty.pl:

 

 

Rozpoznanie oryginalnych New Balance, na pierwszy rzut oka, nie jest niestety proste. Jeżeli jednak przyjrzymy się im bliżej, zyskamy spore szanse, by nie dać się oszukać. Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na opakowanie. Buty w plastikowych siatkach z supermarketu na pewno nie stały obok oryginałów. Opakowanie powinno posiadać logo producenta oraz informację o produkcie, a po jego otwarciu powinniśmy “poczuć” prawdziwe obuwie. Kto choć raz kupił markowe sneakersy dobrze wie, że posiadają one jedynie delikatny zapach nowości, jakże różny od smrodu klejów i tanich plastików (charakterystycznego dla podróbek). Jeżeli Wasz zakup przeszedł dwa pierwsze testy pozytywnie, czas przyjrzeć się samym butom. Powinny być starannie wykonane, pozszywane lub sklejone z równo wyciętych elementów. Każdy markowy but posiada także metki wewnątrz oraz znak firmowy. Warto również przyjrzeć się materiałom i podeszwie (czy wyglądają solidnie), a następnie założyć buty i chwilę w nich pochodzić. Jeżeli odniesiecie wrażenie, że but jest bardzo ciężki albo źle się zgina, całkiem możliwe, że padliście ofiarą oszustwa…

 

 

Jak nie dać się oszukać kupując przez Internet?

 

Kupując buty New Balance online warto dokładnie przyjrzeć się profilowi sprzedawcy. Nierzadko podróbki markowych butów są jedynie wariacjami na temat. Nie ma co ukrywać, że każdy oferowany model powinien być opisany dokładnym numerem – tak, jak np. w przypadku New Balance WRT580RR. Jeżeli but jest opisany tylko jako New Balance czy New Balance 580, powinien być to dla Was pierwszy sygnał do zastanowienia. Nawet, gdy macie pewność, że oferowane buty są oryginalne, polecamy sprawdzić informacje o sprzedawcy oraz aktualną cenę na rynku. Zdecydowanie odradzamy transakcje u osób no name – najbezpieczniej kupować w sklepach, które potwierdzają możliwość zwrotu towaru oraz działają na rynku od dłuższego czasu.

 

 

 

Wspomniałem, że dość często o oryginalności butów świadczy przede wszystkim cena. Jeżeli obserwowane przez Was sneakersy kosztują o połowę mniej niż w innych sklepach, na pewno nie są to oryginały – przedstawiciel Oryginalnebuty.pl

 

 

 

Bordowe buty New Balance ML574ETD, ButSklep.pl

 

Buty New Balance ML370BBB, ButSklep.pl

 

Przyznajcie sami, że lista elementów, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu markowych butów New Balance, jest bardzo długa. Na szczęście, dzięki przedstawionym kwestiom, zyskacie pewność, że Wasza para jest oryginalna. Polecamy również ograniczenie do kupowania butów w dobrych i sprawdzonych sklepach – wtedy na pewno nie zostaniecie oszukani!

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie