Jak pielęgnować skórę oczu?

admin | Styczeń 23, 2020

Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Jeśli nie jest odpowiednio pielęgnowana, natychmiast staje się sucha, traci elastyczność, a wokół oczu pojawiają się pierwsze zmarszczki. Na szczęście kobiety odkryły już dobrodziejstwa kosmetyków, specjalnie dedykowanych skórze wokół oczu. Wśród najlepszych specyfików plasuje się Loreal krem pod oczy.

 

 

Dlaczego skóra pod oczami starzeje się szybciej?

 

Skóra pokrywa różne obszary ciała, które są mniej lub bardziej eksploatowane. Z tego powodu ma ona inne właściwości – zależnie od miejsca, w którym się znajduje. Skóra pod oczami jest najcieńsza. Jej grubość z reguły nie przekracza 0,5 mm (warto zaznaczyć, że przeciętna grubość to aż 2 mm!). W strukturach skóry zlokalizowane są gruczoły łojowe, które działając prawidłowo, zapewniają jej odpowiedni poziom natłuszczenia. Jednak w skórze pod oczami próżno ich szukać. Dodatkowo, pod oczami znajduje się marny układ naczyń limfatycznych, co sprawia, że często dochodzi do zastoju limfy i tym samym pojawiają się obrzęki. Z powodu niewielkich umiejętności zatrzymywania wilgoci, skóra pod oczami szybko traci elastyczność i sprężystość, co tworzy idealne warunki dla formowania się pierwszych zmarszczek.

Aby okolice oczu zachować w dobrej kondycji, trzeba przyłożyć ogromną staranność do pielęgnacji tych miejsc. Z pomocą przychodzi Loreal krem pod oczy. Dobrany odpowiednio do indywidualnych problemów skóry sprawi, że spowolnione zostaną procesy starzeniowe skóry, a właścicielka zachowa młody wygląd na długo.

 

Czego należy szukać w preparatach do pielęgnacji okolic oczu?

 

Wybór dobrego preparatu pielęgnacyjnego dla okolic oczu to trudne zadanie. Co prawda nieco ułatwione dzięki Loreal krem pod oczy, ale i on występuje pod różnymi postaciami. Kluczem do podjęcia decyzji jest określenie najważniejszych, indywidualnych problemów skóry. Jeżeli wymaga nawilżenia, należy poszukać w dostępnych preparatach składników wspomagających ten proces. Do takich substancji należą ceramidy i kwas hialuronowy.

Jeśli skóra wyraźnie traci sprężystość i elastyczność to znak, że należy wspomóc naturalną produkcję kolagenu lub dostarczyć go w preparacie pielęgnacyjnym. W składzie odpowiedniego kosmetyku powinny znajdować się peptydy lub retinol, które potrafią pobudzać naturalną produkcję tej substancji. Gdy pod oczami tworzą się przysłowiowe “wory”, warto zastosować preparaty z kofeiną, bo to właśnie ona usprawnia cyrkulację płynów podskórnych. Aby opóźnić procesy starzenia, warto wybierać kremy z kompleksem witamin C i E.

 

Loreal – krem pod oczy na rano i na wieczór

 

Kosmetyki tego producenta rozwiązują wiele problemów skóry pod oczami, jednak warunkiem osiągnięcia dobrych efektów jest ich regularne stosowanie. Loreal krem pod oczy warto zastosować rano, pod makijaż jako swoistą bazę oraz ponownie wieczorem, po dokładnym usunięciu makijażu.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie