Jak dobrać kapelusz i okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

admin | sierpień 31, 2021

Lato to ten czas w modzie, kiedy można eksperymentować z różnorodnymi dodatkami, podkreślając w ten sposób swój indywidualny styl. Kobiety uwielbiają okulary przeciwsłoneczne, apaszki, kapelusze, torebki wykonane z wikliny lub rafii. Wszystkie te elementy w subtelny sposób podkreślają letnie stylizacje, dodatkowo chroniąc przed promieniowaniem UV. Tak niebezpieczne dla skóry i włosów.

 

 

Tanie okulary przeciwsłoneczne

 

Okulary przeciwsłoneczne to absolutny must have dla każdego, nie tylko dla kobiet. Chronią oczy przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego. Faktem jest, że nie trzeba kupować drogich designerskich okularów, na które przecież nie stać każdego. Warto jednak pamiętać o tym, aby dobrze sprawdzić tanie okulary przeciwsłoneczne pod kątem tego, czy posiadają odpowiednie filtry chroniące oczy przed promieniowaniem. Niestety, tanie okulary, które można kupić w popularnych sieciówkach, bardzo często nie posiadają tych filtrów. W efekcie noszenie ich to tak naprawdę żadne zabezpieczenie dla oczu. Są wyłącznie modnym dodatkiem.

 

Kapelusze na lato

 

Kolejny, bardzo fajny dodatek, bez którego trudno wyobrazić sobie na letnią stylizacje, to słomkowy kapelusz. Warto nosić kapelusze między innymi dlatego, że chronią głowę przed upałami, zabezpieczając przy tym twarz przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych. Jest to jeden z elementów prewencji przebarwień skóry, które są częstym skutkiem po lecie. Piękny kapelusz słomkowy można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Można również zdecydować się na model z papieru.

 

Jak dopasować kapelusz do kształtu twarzy?

 

Dopasowanie odpowiedniego kapelusza do kształtu twarzy to nie lada wyzwanie. Wiele kobiet całkowicie rezygnuje z nakryć głowy, ponieważ są zdania, że zwyczajnie im one nie pasują. Rzeczywiście – nie każdemu dobrze w kapeluszu. Z drugiej strony, to po prostu kwestia wybrania odpowiedniego modelu. W przypadku modeli żeńskich, świetnie sprawdzają się klasyczne panamy. To ponadczasowy model, który naprawdę doskonale się prezentuje – bez względu na kształt buzi. Panama dobrze prezentuje się nawet na kobietach o okrągłych rysach, którym naprawdę trudno dobrać perfekcyjny kapelusz. Można zdecydować się również na bardzo modny kapelusz z wyjątkowo szerokim rondem. W takich kapeluszach z rafii lub papieru najpiękniej prezentują się kobiety szczupłe, o “drobnych” rysach twarzy.

 

 

Stylowe okulary przeciwsłoneczne i kapelusze znajdziecie w ofercie sklepu internetowego marki Moodo <<<

 

 

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie