Gino Rossi dołącza do “Sklepów Wolnych Od Futer”

admin | grudzień 18, 2020

Marka Gino Rossi zadeklarowała dołączenie do programu “Sklepy Wolne Od Futer” (czyt. Fur Free Retailer), w Polsce prowadzonego przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki, z początkiem 2021 roku. To kolejny polski producent, który w trosce o dobrostan zwierząt i w odpowiedzi na oczekiwania konsumentów rezygnuje z futer naturalnych. Do programu dołączą również CCC oraz DeeZee.

 

 

Program “Sklepy Wolne Od Futer” to inicjatywa prowadzona w ponad 25. krajach, a jego polską edycję od 2013 roku koordynuje Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Głównym założeniem programu jest promocja marek, które zdecydowały się wycofać naturalne futro ze swoich kolekcji oraz dostarczanie konsumentom rzetelnej wiedzy na temat polityki poszczególnych producentów w tej kwestii, umożliwiając im dokonanie etycznych wyborów zakupowych.

W grudniu 2020 dołączenie do programu ogłosiła kolejna polska marka, kierując się dobrem zwierząt i oczekiwaniami konsumentów, którzy wyraźnie sprzeciwiają się futrom naturalnym. Gino Rossi zapewnia, że w nadchodzącej kolekcji nie będzie futer zwierzęcych.

 

 

 

Na ochronę zwierząt patrzymy z szerszej perspektywy niż tylko marki Gino Rossi, dlatego z początkiem roku 2021 przystąpimy do programu także jako CCC i DeeZee. Tu już od dawna nie ma futer naturalnych, ale teraz chcemy to potwierdzić również formalnie. Dodatkowo finalizujemy także dokument Grupy CCC pt. “Zasady Współpracy z Dostawcami”, który mówi m.in. o tym, że już od samego początku cyklu życia produktu, na etapie jego projektowania i zamawiania, należy zwracać uwagę na kwestie etyki, ochrony środowiska oraz nieużywania futer naturalnych. Taki dokument będzie obowiązywał zarówno projektantów, jak i kupców, bo to od nich zaczyna się proces tworzenia produktu, który trafia na półkę sklepową. To dla nas ważna decyzja. Wiemy także, że te kwestie są coraz bardziej istotne dla naszych klientów, dlatego odpowiadając na te głosy i potrzeby, już od kolekcji Wiosna/Lato 2021 (która zacznie się pojawiać w sprzedaży w lutym 2021), poprzez każdą kolejną, w sklepach znajdą się wyłącznie produkty z wykorzystaniem sztucznych futer – Michał Zgiep, Dyrektor Działu Produktu CCC

 

 

 

Z decyzji Gino Rossi cieszą się aktywiści Stowarzyszenia Otwarte Klatki, którzy nie tylko wspierają firmy, które zrezygnowały z futer naturalnych, ale też aktywnie walczą o zakaz hodowli zwierząt na futro w Polsce już od ponad ośmiu lat.

 

 

 

Gratulujemy Gino Rossi decyzji o wycofaniu futer zwierzęcych ze swoich kolekcji i w pełni ją popieramy! To bardzo znaczący krok w stronę bardziej etycznej mody. Mamy nadzieję, że kolejne polskie firmy wezmą przykład z Gino Rossi i zaprzestaną używania futer naturalnych, których produkcja wiąże się nierozerwalnie z ogromnym cierpieniem zwierząt… – Agnieszka Rolnik, koordynatorka “Sklepów Wolnych Od Futer”

 

 

 

Do programu dołączyło już ponad 100 polskich marek, globalnie to niemal 1500 firm. Lista wszystkich “Sklepów Wolnych Od Futer” dostępna jest TU <<<

 

 

 

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie