Gdzie kupić obuwie w hurcie?

admin | kwiecień 12, 2021

Zakup obuwia do sklepu wymaga zamówienia większej ilości towaru. Oznacza to, że buty należy kupić w hurcie. Gdzie można to zrobić? Jakie są opcje do wyboru? Na co zwrócić uwagę? Odpowiadamy!

 

 

Skąd wziąć towar do sklepu?

 

Aby sprzedawać obuwie w sklepie, trzeba je najpierw zamówić. Towar można pozyskać dzięki współpracy z hurtowniami lub poprzez sprzedaż własnych wyrobów. Druga opcja jest jednak dość wyjątkową sytuacją. Korzystają z niej np. sklepy rzemieślnicze, które specjalizują się w tworzeniu własnych linii produktów. Mimo to, standardem jest uzupełnianie oferty propozycjami innych producentów, więc całkowita rezygnacja z hurtu zdarza się niezwykle rzadko.

 

A może zamówienie prosto od producenta?

 

Obuwie do sklepu można zamówić także prosto od producenta. Wtedy całkowicie pomija się współpracę z hurtownią jako pośrednikiem, co zazwyczaj umożliwia wynegocjowanie atrakcyjniejszych cen. Takie zamówienia są jednak rzadkością, bo producenci wymagają dużego zakupu – od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy sztuk. Większość sklepów nie potrzebuje aż takiej ilości, przez co współpraca tego typu zdaje się zwyczajnie nieopłacalna. Poza tym należy pamiętać, że ograniczenie oferty do jednego producenta nie zawsze jest dobrym pomysłem. W efekcie to zakupy w hurtowniach są najpopularniejszą opcją.

 

Hurtownia – jak to działa?

 

Hurtownia to rodzaj pośrednika między producentem a handlowcem lub (czasami) klientem. Umożliwia zakup produktów wielu marek i w atrakcyjnych cenach. Jednak, aby złożyć takie zamówienie, należy zakupić hurtową liczbę towaru. Nie są to tysiące, lecz zazwyczaj setki lub dziesiątki. Taki model współpracy jest więc bardziej praktyczny i mniej zobowiązujący dla handlowca.

Każda hurtownia działa na nieco innych warunkach i proponuje inne rozwiązania – zarówno w zakresie umów, jak i realizacji zamówień. Warto się zatem przygotować i zrobić mały research. Wygodnym rozwiązaniem jest zapoznanie się z obiektami działającymi również online np. takimi jak ta hurtownia obuwia. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na przeglądanie oferty każdej marki osobno i wizyty w lokalach.

 

Jaką hurtownię wybrać?

 

Wybór hurtowni obuwia należy poprzedzić odpowiednimi poszukiwaniami. Wymaga to odrobiny czasu, ale z pewnością warto. Tylko wtedy można wynegocjować najlepsze warunki i zamówić towar dobrej jakości. Należy także pamiętać, że konsument zawsze zawodzi się na sklepie, nie na producencie. Oznacza to, że winę za wadliwe obuwie poniesiecie Wy – jako sprzedawcy oferujący takie, a nie inne produkty. Warto zatem upewnić się, że towar wybranej hurtowni jest dobry. Najlepiej byłoby przetestować go samemu, ale wiarygodnym źródłem informacji mogą być także opinie innych handlowców.

Ponadto, niezwykle istotne są negocjacje, gdyż naprawdę rzadko zdarza się tak, że hurtownie mają jedną ofertę cenową, którą proponują każdemu. Zazwyczaj warunki współpracy ustalane są indywidualnie. Pamiętajcie więc, aby zawczasu zebrać niezbędne informacje i zastanowić się, co i jak negocjować. Jeżeli rozchodzi się o cenę, punktem wyjścia rozmów powinna być cena rynkowa.

 

Centrum hurtowe – co to takiego?

 

Kupić obuwie w hurcie można także w miejscach, takich jak centra hurtowe. Wspomniany już Ptak pełni właśnie taką funkcję. Czym są takie centra? To miejsca, które skupiają wiele hurtowni i wielu producentów. Marki mogą np. wynajmować wspólną przestrzeń w halach handlowych czy sprzedawać swoje produkty na wspólnej stronie internetowej. To o tyle wygodne, że wystarczy udać się pod jeden adres, aby jednocześnie poznać ofertę kilku producentów. Poszukiwania są zdecydowanie szybsze i łatwiejsze.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie