Friends with benefits – na czym polega taka relacja?

admin | Grudzień 13, 2019

Chociaż termin friends with benefits jest stosunkowo nowy, zjawisko to można zaobserwować od bardzo dawna. Należy tylko uznać, że wcześniej, ze względu na sztywniejsze normy obyczajowe, o takich relacjach nie mówiono głośno. Obecnie jednak, pomimo kontrowersji, pisze się i mówi o tego typu związkach naprawdę dużo. Na czym polegają? Jakie mają wady i zalety w oczach osób decydujących się na ich stworzenie? Gdzie i jak znaleźć partnera zainteresowanego budową podobnej relacji? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

 

 

FWB – na czym polega? Czym jest?

 

FBW to rodzaj relacji, w ramach której obie strony decydują się stworzyć związek oparty przede wszystkim na zaspokajaniu potrzeb fizycznych. To, jakie będą granice i zasady relacji, zależy tylko od tworzących ją osób. Niektórzy ustalają, że będą jedynie razem uprawiać seks, podczas gdy inni dopuszczają również zaangażowanie na pewnym poziomie emocjonalnym. To drugie rozwiązanie zdaje się nawet przeważać, bo coraz częściej słyszy się o sytuacjach, w których osoby tworzące dotąd niezobowiązujący układ, decydują się na przekształcenie go w “poważniejszą” relację. Kuriozalnie, często bywają one naprawdę udane.

 

ashleymadison.com i inne portale

 

Przyjaciela do stworzenia związku typu friends with benefits można znaleźć dosłownie wszędzie, jednak najczęściej osoby zainteresowane taką znajomością szukają partnerów na portalach randkowych. Zadanie to bardzo ułatwia fakt, że w sieci istnieją strony ukierunkowane na łączenie osób szukających przede wszystkim seksu. Wymienić tu można ashleymadison.com czy podobne serwisy. Decydując się na znalezienie partnera w sieci, pamiętajcie jednak, że wiele tego typu stron nie działa do końca uczciwie, wyłudzając na przykład opłaty za członkostwo premium lub pozycjonując się jako serwisy, którymi rzeczywiście nie są (przykładowo -> academic singles).

 

Friends with benefits – najważniejsze zalety

 

W opinii osób decydujących się na układ typu friends with benefits, największym atutem tego typu relacji jest przede wszystkim możliwość zaspokojenia potrzeby fizycznej bliskości bez konieczności angażowania się w tradycyjny związek. Nie są na niego gotowi, nie chcą rezygnować z wolności, jaką daje im bycie singlem. W zamian, mogą utrzymywać kontakty z wieloma partnerami (czyt. dowolnie planować swój wolny czas).

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie