Festiwal Świadomych Rodziców: dziecięce trendy w Katowicach

admin | listopad 18, 2017

wedding gown

Pierwszy Festiwal Świadomych Rodziców za nami! Przedostatnia niedziela kwietnia, pełna zabawy, ciekawych spotkań oraz dziecięcej mody i dizajnu, przyciągnęła do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach całe rodziny.

Festiwal Świadomych Rodziców to wydarzenie, którego głównym celem jest promowanie idei świadomego rodzicielstwa – postawy, według której bycie rodzicem równoznaczne jest ze świadomym, odpowiedzialnym podejściem do wyborów i decyzji, mających wpływ zarówno na dziecko, jak i całą rodzinę. W ramach imprezy odbyły się ciekawe prelekcje i spotkania dla rodziców, warsztaty dla dzieci oraz 4. edycja znanych i lubianych targów niezależnej mody dziecięcej SILESIA BAZAAR Kids.

Odwiedzający mogli dowiedzieć się wiele na temat rozmaitych problemów współczesnego rodzicielstwa. Eksperci opowiedzieli m.in. o tym, czym jest metoda rozwoju ruchowego, jak dbać o skórę w czasie i po ciąży czy jak wspierać rozwój dziecka i wzmacniać jego aspiracje. Obyły się również warsztaty z chustonoszenia oraz konsultacje z doradcą laktacyjnym. Dla dzieci zorganizowano kilkanaście różnorodnych punktów warsztatowych.

Maluchy mogły skorzystać z zabaw plastycznych, matematycznych, kulinarnych (w tym z warsztatów sushi z Pole do popisu i Danielem Wanke) i spróbować pierwszych kroków w programowaniu.

Wydarzenie powstało z inicjatywy organizatorów cyklu targów SILESIA BAZAAR – Magdy Giertugi i Piotra Kalisza z Fundacji Colors of Silesia oraz Anny Meres, redaktor naczelnej magazynu oMatko!, którzy już pracują nad kolejną edycją imprezy. Wszystko wskazuje na to, że drugi Festiwal Świadomych Rodziców, któremu towarzyszyć będzie SILESIA BAZAAR Kids vol. 5, odbędzie się jesienią 2017 roku.

W targach SILESIA BAZAAR Kids vol.4 wzięło udział ponad 130 firm z całej Polski oferujących polskie produkty dla dzieci – ubrania, akcesoria, zabawki i produkty pielęgnacyjne. Tym, co łączy te wszystkie marki jest rodzima produkcja, oryginalne wzornictwo oraz nacisk na wysoką jakość.

O odpoczynek i podniebienia można było zadbać w specjalnie zaaranżowanej Strefie Gastro pełnej smakołyków z oferty lokalnych punktów gastronomicznych.

Dodatkową atrakcją tego dnia były warsztaty i pokazy rolkowe przygotowane przez I Love Rolki.

Foto: Silesia Bazaar

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie