FASHION DESIGNER AWARDS 2020: MY CITY, MY ENERGY

admin | luty 3, 2020

Wystartowała  11. edycja konkursu Fashion Designer Awards! Tym razem pod hasłem My City, My Energy. Wszystko wskazuje na to, że największy konkurs dla młodych Projektantów w Polsce, z odświeżonym logotypem, wchodzi w nową dekadę…

 

 

 

Poszukując inspiracji do tematu 11. edycji będziemy chłonąć tożsamość miast oraz ich energię. Usiądziemy w kawiarni i godzinami będziemy przyglądać się ludziom, życiu ulicy czy muralom. Zaznajomimy się z kolorowym tłumem, modą uliczną, niepowtarzalną muzyką miasta i jego pulsem. Szukamy tego, co w każdej metropolii jest inne. Koloryt, zapach. Czegoś, co wibruje w powietrzu tylko w tym jednym miejscu. Nucąc pod nosem “Miasto moje a w nim – najpiękniejszy mój świat, najpiękniejsze dni”… – Joanna Sokołowska-Pronobis

 

 

Konkurs Fashion Designer Awards organizowany jest od 2008 roku, a jego inicjatorką i pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis.

 

 

W 11. edycji FDA młodych Projektantów porwie energia miasta, jego dynamika i to, co ma najlepszego do zaoferowania, czyli fajne życie. Każdy ma swoje miejsce, które kocha całym sobą, które go inspiruje i w którym czuje się najlepiej, dlatego w tej edycji zadanie będzie wyjątkowo łatwe. Po prostu trzeba wlać całą tę miłość w autorską kolekcję konkursową!

 

 

Fashion Designer Awards to jedyny projekt w Polsce, który łączy najlepsze nazwiska ekspertów i osobowości świata mody z młodymi talentami. Konkurs od 2008 roku promuje wchodzących Projektantów, dając im szansę na zaistnienie w świecie mody. FDA już od pierwszej edycji gwarantuje swoim finalistom imponującą pulę nagród wzbogacających portfolio (staże, stypendia, praktyki i wyjazdy na zagraniczne imprezy branżowe).

W puli nagród 11. edycji są m.in.: wyjazd na City Fashion Week Milano do Mediolanu z Partnerem Głównym – batonikiem Duplo, wyjazd na targi Premier Vision do Paryża z Cisowianką Perlagę oraz uczestnictwo w 3rd International Young Designers Contest w Kijowie. Do tego dochodzą liczne publikacje w prasie i nagroda finansowa w wysokości 20. tys złotych.

Dla wybranych finalistów czekają także staże w dziale kostiumografii i charakteryzacji TVN, pracowni MMC Studio, wyjazd na targi Tissue Premier do Lille we Francji z firmą Electrolux oraz praktyki w pracowni Paprocki&Brzozowski.

W 11. edycji FDA nowe talenty będą odkrywać, najlepsze nazwiska ekspertów świata mody i show-biznesu: Dawid Woliński, Vasina, MMC (duet Rafał Michalak i Ilona Majer), Paprocki&Brzozowski, Asia Typek, Marieta Żukowska, Agnieszka Więdłocha, Agnieszka Dygant, Macademian Girl, Joanna Horodyńska, Dorota Williams, Mikołaj Komar, Marzena Singh, Weronika Płocha, Ewa Podleśna-Ślusarczyk i Joanna Sokołowska-Pronobis.

W tym roku, za wyjątkowymi kolażami nawiązującymi do hasła przewodniego My City, My Energy stoi Agnieszka Stopyra (MAD Illustrators). Motywem przewodnim 11. edycji jest miasto tętniące życiem i nasyconymi kolorami.

 

 

 

Kolaż, który stworzyłam dla Fashion Designer Awards, to miasto prawdziwe, wielowymiarowe, pełne życia, sztuki i energii. Hasło tej edycji zainspirowało mnie do połączenia street i pop artu – Agnieszka Stopyra

 

 

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 23. marca 2020 <<<

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie