FASHION DESIGNER AWARDS 2018: ruszyły zgłoszenia do konkursu TRIBUTE TO NATURE

admin | grudzień 12, 2017

Rusza 9. edycja konkursu Fashion Designer Awards! Tym razem młodzi projektanci będą doszukiwać się inspiracji w świecie puszczy, Himalajów, głębin oceanów, czerwonej ziemi Afryki lub szarości wygasłych wulkanów w Sudetach. Tematem tegorocznej edycji jest Tribute to Nature. Dla laureatów jak zwykle przewidziano fantastyczne nagrody, w tym staże w atelier w Polsce i za granicą oraz, po raz pierwszy, kurs na uczelni w Chinach. 

 

Pierwsza edycja Fashion Designer Awards miała miejsce w 2008 roku, a jego inicjatorką i pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis.

 

W tym roku chcemy uhonorować majestat przyrody, znaleźć inspirację tam, gdzie do tej pory nie szukaliśmy i w tym, co niestworzone ludzką ręką, a przez to monumentalne i tajemnicze. Ciężko nie powiązać tego tematu z odpowiedzialną modą, projektami czerpiącymi z recyklingu czy upcyklingu. Czekam na te pomysły z ciekawością! – Joanna Sokołowska-Pronobis

To jedyny tego typu projekt w Polsce, który łączy najlepsze nazwiska ekspertów i osobowości świata mody z młodymi talentami. Konkurs FDA skierowany jest do początkujących designerów marzących o sukcesie, pragnących zaistnieć w branży i zdobyć doświadczenie na stażu w zagranicznym Domu Mody. Od pierwszej edycji gwarantuje finalistom realną szansę zaistnienia w mediach, poszerzenia horyzontów i wzbogacenia portfolio poprzez staże, stypendia, praktyki i wyjazdy na imprezy branżowe. Co roku honorowym przewodniczącym jury jest zagraniczny projektant, który oprócz zaprezentowania kolekcji na uroczystej gali finałowej zaprasza zwycięzcę na staż do swojego atelier.

W tegorocznej puli nagród znajdują się: czek na 15 tys. zł i stypendia od MSKPU, wyjazd na Premier Vision do Paryża, na który zwycięzca zabierze ze sobą komputer Microsoft Surface Pro, staż w Bizuu i w dziale stylizacji TVN oraz wakacyjny kurs na kierunku Projektowanie Mody w Shaanxi Polytechnic Institute w Chinach, która jest jedną z 20. najlepszych wyższych szkół zawodowych w Azji.

Zmagania konkursowe w 9. edycji FDA oceni jak zawsze znakomite grono jurorów:

Tomasz Ossoliński, Maciej Zień, Gosia Baczyńska, duet Bizuu czyli Zuzanna Wachowiak i Blanka Jordan, Agnieszka Maciejak, Agnieszka Więdłocha, Karolina Gorczyca, Macademian Girl, Marieta Żukowska, Dorota Williams oraz Joanna Horodyńska.

 

Pobierz formularz zgłoszeniowy

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie