Eleganckie ubrania bez wydawania fortuny – jak się za to zabrać?

admin | Luty 5, 2020

Może się wydawać, że eleganckie ubrania dedykowane są wyłącznie tym, którzy posiadają sporą ilość gotówki. Nic bardziej mylnego! Naprawdę da się wyglądać dobrze w każdej sytuacji, a jednocześnie ograniczyć wysokość wydatków. Na wstępie warto przeorganizować swoją garderobę. Planowanie to podstawa, dlatego warto ustalić, co już jest w szafie, a czego w niej brakuje.

 

Osoby, które chcą wyglądać stylowo powinny kompletować swoje stylizacje “w głowie”. Warto zatem szukać rozmaitych inspiracji w sieci. Zakupy powinny być przemyślane – mają sens jedynie w sytuacji, kiedy wybrane rzecz będą wykorzystywane na co dzień.

 

Mniej znaczy więcej 

 

Podczas wybierania ubrań formalnych, czy też pół-formalnych, warto kierować się jakością. Zastanówcie się, czy rzeczywiście potrzebujecie dziesięciu różnych koszul. Nawet, jeżeli zakładacie je codziennie do pracy, na początek wystarczą trzy dobrze dobrane modele. Warto także mieć na uwadze fakt, że porządny materiał może być często prany – nie musicie więc obawiać się jego deformacji czy innych uszkodzeń.

Ta wskazówka dotyczy również pozostałych elementów garderoby. Wiadomym jest, że z czasem jej zawartość będzie się powiększać, dlatego im staranniej dobierzecie ubrania, tym prościej będzie z nich stworzyć efektowne zestawienie. Garnitur renomowanego producenta będzie kosztował więcej, ale posłuży kilka długich lat, a nie dwa sezony.

 

Klasyka zawsze w trendach

 

W przypadku ograniczonego budżetu, dobrze postawić na klasyczne ubrania, które nigdy nie wychodzą z mody. Nie róbcie zakupów pod wpływem impulsu – to właśnie przez kompulsywny shopping w szafie zalega mnóstwo niepotrzebnych rzeczy! Unikajcie również chwilowych trendów. W końcu za kilka miesięcy Wasze upodobania mogą się diametralnie zmienić…

Proste fasony i neutralne kolory są prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla osób, które cenią praktyczne rozwiązania. Ponadto, takie ubrania można swobodnie ze sobą łączyć. I tak, zamiast jednej stylizacji stworzycie trzy różne, a każda z nich będzie robić wrażenie.

 

Wyprzedaże i promocje 

 

 

 

Z jakości nie warto rezygnować. Właśnie dlatego warto polować na rozmaite promocje oraz okazje cenowe. Znane marki systematycznie proponują kody zniżkowe, dzięki którym da się naprawdę sporo zaoszczędzić. Świetną opcją są również wyprzedaże posezonowe (koszule z krótkim rękawem warto kupować jesienią, a zimowy płaszcz wiosną). Wiele osób nie lubi takich zakupów. Zwykle wybierają coś, co mogą niemal natychmiast na siebie założyć. Niestety, przez takie podejście tracą najwięcej pieniędzy.

Ciężko być na bieżąco z promocjami wszystkich marek odzieżowych. Tu na pomoc wychodzi portal Wydawaj Dobrze, gdzie w jednym miejscu znajdziecie wszystkie najlepsze oferty! Nie trzeba odwiedzać nieskończonej liczby witryn – większość zniżek znajdziecie tutaj, m.in. kody rabatowe do Wólczanki: https://www.wydawajdobrze.com/kody-rabatowe-kupony/wolczanka. Marka, tak jak setki innych, ma swoją wizytówkę, na której można sprawdzić obecne oraz zakończone akcje promocyjne.

 

Odzież z drugiej ręki 

 

Jeżeli nie możecie pozwolić sobie na eleganckie ubrania uznanych producentów, warto wziąć pod uwagę zakup z drugiej ręki. W lumpeksach można upolować prawdziwe perełki w okazyjnych cenach – nie tylko od ekskluzywnych marek, ale i tych, które nie są dostępne w Polsce.

Oprócz lumpeksów stacjonarnych macie do dyspozycji second hand‘y internetowe lub oferty osób prywatnych. Warto jednak pamiętać, że zdjęcie często nie ukazuje rzeczywistego stanu ubrania, przez co bardzo łatwo wyrzucić pieniądze w błoto…

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie