CREEPERSY: modny akcent każdą porą

admin | lipiec 31, 2018

Przez jednych uznawane za przejaw modowej ekstrawagancji, przez drugich za symbol kiczu. Creepersy po raz pierwszy pojawiły się w czasie II wojny światowej. Angielscy żołnierze docenili ich jakość ze względu na kilka ważnych cech…

 

Buty na gumowej podeszwie idealnie sprawdzały się w trudnych warunkach, a dodatkowo były bezszelestne, dzięki czemu ułatwiały zaskoczenie przeciwnika. Creepersy to najprościej rzecz ujmując rodzaj masywnego obuwia z cholewką do kostki, na wysokiej, zazwyczaj około 5-centymetrowej podeszwie z gumy. Góra jest wiązana na sznurowadła, które mogą przybierać różne warianty (np. w postaci charakterystycznych kokard).

 

Dla kogo creepersy?

Oprócz żołnierzy, creepersy nosili również przedstawiciele różnych subkultur, jak tzw. Teddy Bears w latach 50. Najbardziej rozpoznawalne stały się dzięki Punkom, którzy lubili szokować swoimi strojami i zwracać na siebie uwagę. Obecnie są jednym z ulubionych rodzajów obuwia nastolatków.

 

 

Lekarze jeszcze próbują walczyć z tą modą, ale creepersy biorą górę – Giles Hattersley, The Sunday Times

 

Buty te pokochali muzycy z Sex Pistols, Dawid Bowie czy Elvis Presley. Creepersy świadczą o odwadze, chęci bawienia się modą oraz afiszowania indywidualizmu.

Damskie creepersy nadają się zwłaszcza na takie okazje, jak imprezy czy letnie festiwale. Możecie je zestawiać z sukienkami, spódnicami mini, szortami czy spodniami. Warto postawić również na stylowe akcenty, takie jak np. ramoneska i kapelusz. Creepersy dodadzą całości rockowego pazura. W sklepie internetowym Renee z pewnością traficie na model idealny dla siebie! W ofercie nie brakuje creepersów klasycznych, białych lub czarnych, które dopasujecie do wszystkiego, jak i bardziej fantazyjnych modeli – od pudrowego różu, przez czerwień, aż po niebieski czy karmel. Każdy zdobią zgrabne wiązania, dodające uroku i kobiecości. Właśnie z tego powodu coraz częściej zakładają je dojrzałe babki. To świetna opcja na co dzień, do pracy czy uczelnię.

 

Look idealny

Jeżeli jeszcze wahacie się, czy creepersy są dla Was, zdradzamy mały sekret – ten rodzaj butów optycznie wyszczupla nogi i dodaje kilku centymetrów. Ruszajcie na zakupy i nie bójcie się nowych rozwiązań!

 

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie