CONVERSE RENEW DENIM: druga odsłona projektu w temacie zarządzania odpadami

admin | sierpień 28, 2019

Po premierze kolekcji Converse Renew Canvas, inicjującej nowe, ekologiczne podejście marki do projektowania, czas na kolejną sylwetkę stworzoną z materiałów poddanych procesowi upcyklingu.

 

Converse Renew Denim to model z cholewką wykonaną ze zużytego denimu, z którego produkuje się jeansy. Zarówno para butów Converse, jak i para kultowych spodni są tymi elementami odzieży, które nosi się przez lata i o których można powiedzieć, że stają się częścią właściciela. Teraz oba te produkty spotykają się razem pod postacią modelu butów Converse Renew Denim.

 

 

Projekt upcyklingu znoszonych jeansów rozpoczął się ponad 4 lata temu jako inicjatywa pracowników Converse, którzy sprawdzali możliwość stworzenia płóciennych cholewek
z odzyskanych materiałów, wykorzystując ubrania z własnych szaf. Okazało się, że stworzenie nowego buta ze zużytych tkanin jest możliwe, jednak produkcja tysięcy par jest już sporym wyzwaniem. I tu właśnie pojawia się koncepcja Converse Renew Denim.

 

Jedna para jeansów = jedna para trampek

 

Jeans cechuje się wyjątkową zdolnością do uzyskania spójności w kolorze, wyglądzie
i dotyku. Jest także łatwy w dostępie (może dlatego często trafia na wysypiska śmieci). Stąd pomysł Converse, aby wykorzystać właśnie tę tkaninę do produkcji butów. Założenie jest takie, aby jedna para jeansów zamieniła się w jedną parę Chuck‘ów.

 

Proces produkcji pozwala wykorzystać prawie wszystkie dostępne źródła materiału
i stworzyć z nich cholewkę zarówno wysokich, jak i niskich Chuck‘ów 70. Współpraca
z brytyjską marką odzieżową i sklepem vintage Beyond Retro pozwoliła na zdobycie dziesiątek tysięcy par używanych jeansów i przerobienie ich na trampki. Ponieważ każda para spodni jest jedyna w swoim rodzaju, tak samo dzieje się z otrzymaną parą Chuck‘ów.

 

Gdzie kupić trampki Converse? Sprawdźcie te sklepy <<<

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie