Chinosy – zwykłe spodnie czy nowa subkultura?

admin | marzec 25, 2019

Jeszcze do niedawna nazwa chinos była zarezerwowana wyłącznie dla spodni rodem z US Army. Dziś czasy się zmieniły, a rodzaj tej odzieży nie tyle kojarzy się z wojną, co raczej ze specyficznym stylem ubierania się. Zależność tą widać zwłaszcza na przykładzie klasycznych spodni chino, coraz zachłanniej “wchłanianych” przez świat marketingu.

 

 

Czym jest chinos?

 

Bawełniane spodnie chinos nie mają zbyt wiele wspólnego z ich armijnym protoplastą. Niemniej, nazwa ta znacznie lepiej się sprzedaje, co ma znaczący wpływ na obecny rynek. Producenci typowych bawełnianych spodni z ukośnymi przednimi kieszeniami i adekwatnymi z tyłu doszli do wniosku, że klasyczna nazwa produktu sama w sobie może być narzędziem marketingowym. Stąd tendencja do tytułowania tych, nie ma co ukrywać, “nośnych” spodni.

 

 

Chinosy tylko dla szczupłych? Niekoniecznie!

 

Przyjęło się, że spodnie typu chino muszą być w miarę wąskie, by zachować swój oryginalny i niepowtarzalny krój. Mimo to, coraz częściej można zauważyć, że ich forma się się zmienia. W ofercie wielu sklepów pojawiają się szersze modele, dostosowane do potrzeb mężczyzn o znacznie bardziej rozbudowanej sylwetce. Łączy je jedno – zdecydowana przewaga bawełny w składzie. I nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

 

Do pracy i na przyjęcie

 

O swoistym odejściu chinosów od typowego “armijnego” charakteru świadczy również to, że spodnie te coraz częściej stają się odzieżą wizytową. Trzeba przyznać, że ogromne znaczenie ma tu sama bawełna, która prezentuje się niezwykle ciekawie i gustownie. Charakterystyczny, gładki krój spodni typu chino jest dziś po prostu modny, co przedkłada się na zwiększone zainteresowanie produktem. Z kolei niezobowiązująca, wręcz lekka forma sprawia, że z powodzeniem można je ubrać zarówno do pracy, jak i inne, mniej formalne okazje.

Chinosy są legendą. I choć można odnieść wrażenie, że ten charakterystyczny, kulturowy nimb zaczyna tu i ówdzie pękać, nadal pozostają oryginalną i stylową formą męskiej odzieży.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie