Ambasada Kobiet QUIOSQUE: Julia Avdeenko

admin | czerwiec 13, 2022

W sklepie internetowym Quiosque od 23. marca można kupić nie tylko ubrania, ale również niezwykłą książkę, która została napisana w ramach Ambasady Kobiet Quiosque. Jej bohaterką i autorką jest Julia Avdeenko – Białorusinka, która pod koniec 2020 roku uciekła razem z całą swoją rodziną przed tamtejszym reżimem i ułożyła swoje życie na nowo, w Polsce. To pierwsza z bohaterek Ambasady Kobiet Quiosque – projektu, w ramach którego opowiada się o wyjątkowych kobietach z różnych stron świata.

 

 

Julia i jej “kolory wolności”

 

 

Jako marka modowa chcemy komunikować również coś więcej, niż tylko modowe kolekcje. Uważamy, że warto mówić o ważnych społecznie sprawach. Dziś niewątpliwie takimi są między innymi wojna na Ukrainie, niesłabnący reżim na Białorusi czy tocząca się od kilku miesięcy wojna w Afganistanie. W tych trudnych czasach musimy odnaleźć wiele kobiet, a naszym celem (właśnie poprzez Ambasadę Kobiet Quiosque) jest zwrócenie na to uwagi. Bardzo cieszymy się, że jedną z bohaterek projektu jest właśnie Julia, która o swoich trudnych doświadczeniach z Białorusi, a także o tym, jak odnalazła się w Polsce, opowiada w książce pt. Kolory wolności. Rok życia Białorusinki w Polsce. To opowieść o ucieczce z szarego kraju, w którym niemal każdy wymiar codzienności podporządkowany jest dyktaturze.

 

 

 

Tutaj znajdzicie rozmowę z Julią, w której opowiada o swojej książce >>>  https://youtu.be/KsgF6QRFvmU

 

 

Co ciekawe, projekt zarówno sesji zdjęciowej, której efekty można zobaczyć na witrynach, QUIOSQUE, jak i książki, powstał o wiele wcześniej, niż sytuacja, która obecnie ma miejsce na wschodzie Europy. Mamy nadzieję, że doświadczenia Julii, która również musiała, w poszukiwaniu wolności, opuścić swój kraj, pomogą innym kobietom odnaleźć się w Polsce, a co za tym idzie – w zupełnie innej rzeczywistości…

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie