11 brytyjskich marek, które trzeba znać

AnnaAmelia Filewicz | wrzesień 26, 2021

Faktem jest, że wkład Anglików w świat mody jest spory. Vievienne Westwood, Hunter, Barbour, Paul Smith, River Island… – to tylko część z 11. kultowych brytyjskich marek, które trzeba znać!

 

 

 

Elżbieta II może i jest Królową Anglii, ale tytuł niekwestionowanej przodowniczki brytyjskiej mody należy się Vivienne Westwood. Projektantka trzęsie rynkiem w typowym dla siebie, punkowym stylu – i to od 1971 roku. Ikona z krwi i kości.

 

 

Jest jeden plus typowej brytyjskiej pogody – dzięki niej powstały kalosze Hunter. Ta jedna z najbardziej renomowanych marek na świecie dostała szlacheckie odznaczenie w uznaniu za jakość oraz wieloletnie dostarczanie wodoodpornego obuwia na królewski dwór.

 

 

Barbour to kolejny brytyjski producent, który może poszczycić się królewskim wyróżnieniem. Specjalizuje się w niezawodnych, wodoszczelnych okryciach wierzchnich. Jakość i wzornictwo angielskiej marki doceniły światowe fashionistki (z Kate Moss na czele).

 

 

Jednym z bardziej renomowanych angielskich projektantów jest również Paul Smith. Charakterystyczne, kolorowe paski podbiły serca modoholików z całego świata. Smith uwielbia odnosić się do rodzimych symboli – począwszy od charakterystycznej kraty na wełnianych płaszczach, przez czerwoną budkę telefoniczną, na Mini Cooperze kończąc.

 

 

W temacie niekonwencjonalnego obuwia z Wielkiej Brytanii na myśl przychodzi Nicholas Kirkwood. Te fantazyjne, architektoniczne buty noszą najbardziej wybredne celebrytki światowego formatu. W 2008 roku Kirkwood został głównym projektantem akcesoriów dla włoskiego Domu Mody Pollini.

 

 

Bezapelacyjnym liderem brytyjskiego rynku torebek jest Mulberry. Jeden z bardziej popularnych modeli – Alexa – powstał na cześć brytyjskiej top modelki Alexy Chung.

 

 

Liam Gallagher, 1/2 legendarnego zespołu Oasis, w 2009 roku postanowił dołączyć do rosnącej grupy celebrytów firmujących swoim nazwiskiem kolekcje odzieży. Tak powstało Pretty Green, które broni się modową nostalgią i niekończącą, muzyczną inspiracją.

 

 

Mawi to londyńska marka biżuterii z półki lux. Mamy tu do czynienia z absolutnie wyjątkowym, surowym wzornictwem, zespalającym w komplementarny sposób elementy z gatunku etno & techno.

 

 

Matthew Williamson to wybór numer jeden, jeżeli chodzi o kreacje na czerwony dywan. Projektant znany jest przede wszystkim z wzorzystych, kolorowych sukni z efektownymi zdobieniami.

 

 

W rozważaniach o brytyjskiej modzie warto wspomnieć o sieciówkach. River Island jest jedną z najbardziej znanych angielskich marek z ekonomiczną modą. Zawsze na czasie i w zgodzie z aktualnymi trendami.

 

 

ASOS to jeden z liderów mody online. Co miesiąc, najmodniejsze ubrania i akcesoria z linii własnych ASOS oraz innych znanych i lubianych producentów kupuje tu kilka milionów ludzi. Ten adres nie stoi w miejscu, dlatego stanowi kropkę nad i w naszych rozważaniach na temat najlepszych brytyjskich marek!

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie