Styl vintage ubrania w ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona użytkowników na całym świecie. To modny styl, który dedykowany jest dla niezwykle szerokiej grupy osób. Czym się charakteryzuje? Dlaczego cieszy się tak ogromną popularnością i uznaniem wśród użytkowników na całym świecie? Jak tworzyć stylizacje w zgodzie ze stylem vintage? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy!

Co to znaczy moda vintage

Moda vintage to styl dedykowany zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Vintage styl ubrania to przede wszystkim odzież, która powstała mniej więcej dwadzieścia lat temu- wówczas możemy mieć pewność, że odzież zalicza się do stylu vintage. Co więcej, to także modele ubrań, które produkowane są w obecnych czasach przez najznakomitszych projektantów. Gdzie kupić ubrania vintage? To nie tylko odzież z tzw. drugiej ręki, którą możemy nabyć w sklepach z odzieżą używaną. To także nowe model ubrań, które dostępne są dla nas w najbardziej renomowanych butikach i salonach odzieżowych. To pokazuje, że w stylu vintage ubrania cieszą się ogromną popularnością wśród osób interesujących się modą i tzw. dobrym stylem.

Dla kogo jest odpowiedni styl ubrań vintage?

Styl vintage ubrania męskie oraz damskie dedykowane są dla niezwykle szerokiej grupy odbiorców, którzy uwielbiają tworzyć oryginalny, nietuzinkowy styl swoich casualowych stylizacji. Styl ubrań vitage pasuje zarówno dla młodzieży i nastolatków, osób dorosłych, jak i seniorów. Takie rozwiązanie sprawia, że charakterystyczne, dawne modele ubrań, są powszechnie spotykane w różnych grupach wiekowych.

Tych zasad warto się trzymać przy ubieraniu w stylu vintage

Styl vintage ubrania meskie to niezwykle charakterystyczne modele ubrań. Warto jednak stosować zasadę łączenia „wiekowych” ubrań z nowoczesnymi dodatkami. Dla przykładu, powojenną kamizelkę czy marynarkę, warto ozdobić wyjątkowo nowoczesnymi guzikami. Co więcej, podczas tworzenia stylizacji w znanym i lubianym stylu vintage należy wciąż kierować się zasadą, którą wskazuję, że odzież powinna być dopasowana do naszej figury. W stylu vintage ubrania bardzo mocno podkreślają kształty (np. sukienki z falbanami). Kolejna zasada, która powinna przyświecać nam podczas tworzenia stylizacji w stylu vintage to minimalizm. Pomimo wielu rozwiązań powinniśmy zachować umiar, przede wszystkim w kwestii doboru różnych dodatków. Warto więc pamiętać, że mniej, znaczy więcej.

Jaki plecak vintage wybrać?

W stylu vintage ubrania męskie bardzo często muszą zostać uzupełnione doskonałymi dodatkami. Jednym z nich jest plecak vintage. Jaki wybrać, by idealnie komponował się z pozostałymi elementami stylizacji vintage? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jego fason i kolorystkę. Doskonały wyborem będzie plecak ze skóry naturalnej bądź ekologicznej. Warto postawić także na plecak, który będzie wyposażony w sprzączki oraz małe, urocze kieszonki. Perfekcyjnym kolorem będzie czekoladowy, jasny bądź ciemny brąz, jak również klasyczny, delikatny beż.

W stylu vintage ubrania to przepiękne, różnorodne modele. Dzięki temu każdy z nas może odnaleźć „coś dla siebie”. Jest to moda bez ograniczeń, którą może nosić każdy.