STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Wciąż Modne: Vivienne Westwood Spring 2012

admin | Styczeń 19, 2018

Vivienne Westwood to jedna z najbardziej ekscentrycznych osobowości świata mody, trzykrotnie okrzyknięta najlepszą projektantką roku. Pierwsze kolekcje jej autorstwa były inspirowane punk rockiem, potem przyszedł czas na odwołania do wiktoriańskich kreacji i cyrkowego przepychu. Niezależnie od źródła, każda kreacja to połączenie szlachetnych materiałów z nieoczywistą formą.

Na początku kariery Vivienne Westwood sprzedawała projekty biżuterii na słynnym brytyjskim pchlim targu Portobello Road. W latach 70. wraz z ukochanym Malcolm'em McLaren'em założyła jeden z najbardziej obrazoburczych butików wszechczasów - 430 King’s Road. Sklep był artystycznym manifestem i odpowiedzią na ówczesne tematy tabu, takie jak seks czy prostytucja. Warto zaznaczyć, że oprócz projektantki pracowali w nim również członkowie zespołu Sex Pistols.

Vivienne Westwood od zawsze była zdania, że eleganckie buty to najważniejszy atrybut kobiety. Ta teza doprowadziła ją do słynnych kolaboracji z takimi markami, jak Nine West czy Melissa. Ma na koncie trzy statuetki Projektanta Roku londyńskiego Fashion Week oraz współpracę z brytyjską Rodziną Królewską i największymi gwiazdami Hollywood.

Foto: Vievienne Westwood Spring 2012/Vogue.com

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie