STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Wciąż Modne: Lemaire Spring 2012 Menswear

admin | Luty 1, 2018

Przed sygnowaniem kolekcji własnym nazwiskiem, Christophe Lemaire pełnił funkcję dyrektora artystycznego w takich Domach Mody jak Hermes czy Lacoste. Pierwsze kroki w projektowaniu stawiał u boku byłej partnerki, Isabel Marant, z którą założyli wspólną markę pod nazwą Allee Simple.

Lemaire dorastał w towarzystwie wyższych francuskich sfer. Studiował literaturę i sztuki piękne, dorabiając jako asystent stylistów i DJ. Po fascynacjach muzycznych zainspirowała go kultura Japonii, którą odkrył przy okazji pierwszych paryskich pokazów Rei Kawakubo i Yohji Yamamoto. W połowie lat 90. uświadomił sobie, że ma wiele wspólnego z Krajem Kwitnącej Wiśni. Zwłaszcza z jego wrażliwością, nieustannym dążeniem do perfekcji, subtelnością przejawianą w każdej dziedzinie sztuki i niezwykłą umiejętnością koncentracji, skupienia się na tym, co najważniejsze.

Japońskie motywy są obecne we wszystkich kolekcjach Lemaire'a - niezwykle prostych, uzupełnionych o subtelne dodatki i utrzymanych w monochromatycznej palecie barw, w której od czasu do czasu pojawia się mocny kolorowy wykrzyknik.

Foto: Lemaire Spring 2012/Vogue.com

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie