TESTUJEMY ZAKUPY: ASOS

AnnaAmelia Filewicz | Luty 15, 2018

ASOS

Asos to raj dla wielbicieli najnowszych trendów. Wśród ogromnego asortymentu, dla niej i dla niego, naprawdę KAŻDY znajdzie tu coś idealnego dla siebie i na każdą okazję. Jeżeli należycie do grona wielbicieli popularnych angielskich marek, jeszcze niedostępnych w Polsce, naprawdę trudno o lepsze miejsce na zakupy… 

 

 

ASOS

ZAKUPY: Na platformie Asos spotkacie się z naprawdę pokaźnym asortymentem, dlatego istotna jest opcja łatwego wyszukiwania. Pod tym względem sklep jest bardzo intuitywny. Szukać można zarówno po kategoriach rzeczy (Accessories, Dresses, Shoes) jak i po markach bądź trendach. Aby dokonać zakupów niezbędne jest zalogowanie – ułatwi Wam to kolejne zakupy, ponieważ większość danych jest przechowywana.

 

ASOS

 

PŁATNOŚĆ: Płatności można dokonać większością kart kredytowych i debetowych oraz przez system PayPal. Nie można jednak sfinalizować zakupów za pobraniem. Ciekawostką jest, że Asos pozwala wybrać z listy preferowaną walutę płatności. Oznacza to, że w zależności od kursu walut na dany dzień możecie wybrać najtańszą opcję.

 

ASOS

 

WYSYŁKA: Sklep robi wysyłki do Polski. Co więcej, można nawet dokonać wyboru spośród dwóch metod – wysyłka ekspresowa albo standardowa. Pamiętajcie, że nie warto dopłacać za pierwszą opcję, gdyż paczka dotrze do Was zaledwie 1-2 dni wcześniej niż przesyłka standardowa, która często bywa darmowa.

 

ASOS

 

ZWROTY: Minusem zakupów na Asos jest to, że zwroty nie są darmowe i nie odbywają się za pośrednictwem opłaconego kuriera, jak u konkurencji. W skrócie, jeżeli nie będziecie zadowoleni z zakupów, musicie udać się na pocztę i sami zapłacić za wysyłkę paczki do Anglii. Ryzyko jest takie, że przesyłka zawsze może zaginąć, a wtedy… klapa. Dla pewności lepiej wysłać paczkę zaufanym kurierem.

 

ASOS

 

REKLAMACJE: Na zwrot zakupionych rzeczy macie aż 28 dni. Pamiętajcie, że muszą być w nienaruszonym stanie i z oryginalnymi metkami. Jeżeli natomiast chcecie zareklamować uszkodzony towar, wystarczy napisać maila z wyszczególnieniem wszystkich wad i dołączyć zdjęcia. My postąpiliśmy w ten sposób z butami i prawie natychmiast otrzymaliśmy informację zwrotną, że idzie do nas nowa para, a starą możemy „zutylizować we własnym zakresie”.

 

ASOS

SEKRETY ZAKUPOHOLICZKI: Naprawdę warto zapisać się do newslettera Asos. Dzięki temu będziecie powiadamiani o wszelkich zniżkach i promocjach, które sklep organizuje regularnie.

Pamiętajcie, że w tym miejscu znajdziecie kolekcje dla przyszłych mam (linia Maternity) oraz fashionistek o pełnych kształtach (linia Curve). Warto także zapoznać się z designerskimi markami w dziale Designer Brands – to oryginalne ubrania od wschodzących projektantów, które można nabyć w naprawdę korzystnych cenach…

 

 

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie