STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Look z Wybiegu: Lemaire Fall 2018

admin | Listopad 22, 2018

Przed sygnowaniem kolekcji własnym nazwiskiem, Christophe Lemaire pełnił funkcję dyrektora artystycznego w takich Domach Mody jak Hermes czy Lacoste. Pierwsze kroki w projektowaniu stawiał u boku byłej partnerki, Isabel Marant, z którą założył wspólną markę pod nazwą Allee Simple.

 

Christophe Lemaire - geneza

 

Lemaire dorastał w towarzystwie wyższych francuskich sfer. Studiował Literaturę i Sztuki Piękne, dorabiając jako asystent stylistów i DJ. Po fascynacjach muzycznych zainspirowała go kultura Japonii, którą odkrył przy okazji pierwszych paryskich pokazów Rei Kawakubo i Yohji Yamamoto. W połowie lat 90. uświadomił sobie, że ma wiele wspólnego z Krajem Kwitnącej Wiśni. Zwłaszcza w temacie wrażliwości, nieustannego dążenia do perfekcji, subtelności przejawianej w każdej dziedzinie sztuki i niezwykłej umiejętności koncentracji (czyt. skupiania się na tym, co najważniejsze).

 

Inspiracja Krajem Kwitnącej Wiśni

 

Japońskie motywy są obecne we wszystkich kolekcjach Lemaire'a - niezwykle prostych, uzupełnionych o subtelne dodatki i utrzymanych w monochromatycznej palecie barw, w której od czasu do czasu pojawia się mocny kolorowy wykrzyknik.

 

Lemaire Fall 2018

 

Stylizacja w klimacie Christophe Lemaire na Jesień 2018? Punktem wyjścia jest obszerna męska marynarka, pod którą może znaleźć się zarówno koszula, jak i bluza. Do tego spódnica o długości midi, utrzymana w klimacie retro, i białe kozaki z cholewką typu Kot w Butach. Gotowe!

Foto: Vogue.com

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie