STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Look z Wybiegu: Balmain Fall 2017

admin | Grudzień 20, 2017

Balmain to niezwykle istotna część współczesnej branży fashion. Twórcą tego jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych francuskich Domów Mody jest Pierre Balmain, którego projektową ideę, zainspirowaną złotą erą haute couture, kontynuuje dziś Olivier Rousteing.

Punktem wyjścia dla wszystkich kolekcji Balmain jest kobieta i jej wrodzony urok. Ubrania, buty i dodatki francuskiego koncernu mają za zadanie podkreślać jej drapieżność, wyrafinowanie i uwielbienie do mody.

Pierre Balmain założył atelier pod koniec II Wojny Światowej i podobnie jak Christian Dior czy Cristobal Balenciaga wzbudził ogromne zainteresowanie wśród klientek poszukujących przedwojennego blichtru, pięknych tkanin i nowatorskich konstrukcji.

Zjawiskowe sukienki Balmain od początku były szyte z najwyższej jakości materiałów oraz konstruowane w taki sposób, alby wydobyć z sylwetki to, co najlepsze - widoczne wcięcie w talii, wyraźnie zarysowane biodra czy szerszą linię ramion. Figura klepsydry od czasów powojennej rewolucji w modzie jest uważana za ideał kobiecych kształtów. Dziś suknie z metką Balmain wykańcza się w jeszcze bardziej ekstrawagancki sposób, nadając im seksownego i bardzo nowoczesnego charakteru.

Foto: Vogue.com

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie