STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Kiedyś i Dziś: Sonia Rykiel

admin | Luty 7, 2018

Francuska projektantka, Sonia Rykiel, rozpoczęła karierę w latach 60., wypuszczając linię ubrań dla kobiet w ciąży. Po jej śmierci w 2016 roku na czele marki stanęła Julie de Libran, która postanowiła wykorzystać archiwalne szkice Rykiel na poczet nowych kolekcji.

Sonia Rykiel (z domu Flis) była nazywana następczynią Coco Chanel. Kreatorka mody, pisarka i aktorka w jednym zaraziła świat mody miłością do dzianiny, funkcjonalnych ubrań i zabawy trendami. Urodziła się w Paryżu 1930 roku. Pierwsze kroki w karierze stawiała u boku męża, Sam'a Rykiel, właściciela butiku Laura. Zdegustowana luką na rynku postanowiła zaprojektować odzież dla kobiet w stanie błogosławionym.

   
Sonia Rykiel - Queen of Knits

 

Oversizowe sukienki, spódnice i słynne swetry Poor Boy szybko znalazły się na językach paryskiej śmietanki towarzyskiej. Pomysły Rykiel od samego początku wymykały się z ze sztywnych reguł haute couture. Bazą stylu francuskiej projektantki były stonowane barwy, takie jak czerń, granat, beż czy szarości. Od czasu do czasu wplatała do niego dozę frywolności w postaci motywów florystycznych, folkowych printów i brokatowych zdobień.

Obszerna forma oraz zabawa włóczką i wzorem to nadal stałe wszystkich kolekcji, które przywołują wspomnienie o niepokornej projektantce o wielu twarzach.

Foto: Vogue.com

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie