TRAMPKI: modne i wygodne buty na co dzień

admin | Styczeń 18, 2018

Dlaczego każdy ma w swojej szafie trampki? To rodzaj obuwia, które odpowiada na wszystkie potrzeby – zawsze modne i wygodne!

 

Skąd ten fenomen?

Trampki to sportowe buty, w skład których wchodzą tekstylia i guma. Pierwszą gumową podeszwę w 1832 roku opatentował Wait Wobster, natomiast za oficjalnego pomysłodawcę tego rodzaju obuwia uchodzi Marquis M. Converse. Początkowo były dedykowane koszykarzom, by z roku na rok wkraczać w kolejne obszary życia. W latach 40. XX wieku trampki były stosowane przez żołnierzy podczas treningów. Prawdziwy przełom nastąpił jednak 20 lat później, kiedy stały się butami symbolizującymi bunt i najczęściej wybieranymi przez młodzież. Do dziś są nieodłącznym elementem ubioru gwiazd rocka oraz innych subkultur. Można śmiało stwierdzić, że aktualnie w trampkach chodzą prawie wszyscy niezależnie od preferowanego stylu.

Szeroki wybór trampek znajdziecie na stronie Diverse. Zainspirujcie się i twórzcie nowe stylizacje!

Do czego trampki?

Wraz ze zmianami w modzie trampki zaczęto wplatać do różnego rodzaju stylizacji. Jeszcze nie tak dawno nietaktowne byłoby połączenie garnituru z nonszalanckimi tenisówkami, a dziś to jedno z ciekawszych i powszechnie akceptowalnych rozwiązań. Nawet tak popularny ostatnio styl smart casual pozwala na wykorzystanie trampek do stylizacji z marynarką, dzianinowym golfem i dżinsami. Są one także nieodzownym elementem festiwali muzycznych – od Opener‚a, aż do słynnego Coachella Valley Music and Arts Festival. To doskonały sposób na przełamanie sztampowej stylizacji i nadanie swojemu outfitowi czegoś wyjątkowego. Dzięki dużej popularności wciąż pojawiają się nowe modele tych sportowych butów – zarówno w wersji wysokiej (za kostkę), jak i niskiej (do kostki).

Ponadczasowe obuwie

Pomimo wielu zmian trampki można nadal traktować jako element buntu. Moda nie stoi w miejscu, wciąż zwiększa się sezonowość, a jednak można śmiało stwierdzić, że są ponadczasowym elementem ubioru. Łączcie i eksperymentujcie – zwiewna sukienka, dżinsowa katana i wysokie trampki to świetny przykład na stylowy kontrast.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie