Spojrzenie niczym z żurnala dzięki odpowiedniej szczoteczce do rzęs

admin | Marzec 10, 2018

Marzycie o zniewalającym spojrzeniu spod wachlarza ciemnych, gęstych i zawadiacko długich rzęs? Nawet jeśli Matka Natura nie była dla Was zbyt łaskawa w tym temacie, ten sam efekt możecie osiągnąć stosując odpowiednie mascary. Sprawdźcie, po jakie szczoteczki do rzęs powinnyście sięgać!

 

Szczoteczka czy mascara – na co zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

 

Wybierając nową mascarę do rzęs kierujecie się zapewne znaczeniami na jej etykiecie. W zależności od preferencji, tusz może pogrubiać, wydłużać lub podkręcać rzęsy nadając im głębokiego koloru. Tymczasem pierwsze skrzypce w jej efektywności gra właśnie szczoteczka – od jej kształtu zależy, jaki efekt osiągniecie wykonując makijaż oka.

 

Rodzaje i charakterystyka szczoteczek do rzęs

 

Szczoteczka prosta i sylikonowa

Posiada jednakowej długości włoski równomiernie rozłożone na prostym trzonku. Pozwala na równomierne rozprowadzenie mascary, rozdziela rzęsy i daje efekt delikatnego pogrubienia. Idealny wybór dla osób preferujących naturalny look, których rzęsy są łatwe w stylizacji.

Gruba szczoteczka

Przypomina prostą, jednak posiada znacznie dłuższe i bardziej puszyste włosie. Za jej pomocą nałożycie grubą warstwę tuszu, co doda objętości i pogrubi rzęsy. Jej używanie polecane jest raczej na wieczorowe wyjścia niż do makijażu dziennego.

Szczoteczka wygięta w łuk

Zagięta szczoteczka jest niezwykle praktyczna. Pozwala na pokrycie tuszem wszystkich rzęs za pomocą zaledwie jednego pociągnięcia. Jej zastosowanie daje efekt podkręcenia i wydłużenia. Jeśli właśnie tego oczekujecie, wypróbujcie Maybelline Volume Express Curved Brush.


Grzebyk zamiast szczoteczki

Mascary z grzebykiem zamiast szczoteczki są doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym często sklejają się rzęsy. Za jego pomocą oddzielicie każdą pojedynczą rzęsę i dokładnie pokryjecie ją tuszem zyskując mocno podkreślone spojrzenie, ale bez dodatkowych efektów pogrubienia czy podkręcenia.

Szczoteczka o nierównomiernym kształcie

Szczoteczki w kształcie stożków lub fal pozwalają uzyskać spektakularny efekt. Nierównomierna długość włosków sprawia, że tusz z łatwością nanosi się na nawet najkrótsze rzęsy, a wszystkie z nich pomalujecie od samej nasady. Korzystając z takiej szczoteczki możecie uzyskać prawdziwie teatralne spojrzenie, a Wasze rzęsy będą pogrubione, podkręcone i wydłużone.

Kilka tricków dla jeszcze lepszego efektu!

– dla długotrwałego i zniewalającego podkręcenia, przed pomalowanie rzęs użyjcie zalotki;

– grudek i posklejanych rzęs pozbędziecie się rozczesując wyschnięte rzęsy czystą szczoteczką;

– malując rzęsy mascarą, nakładajcie ją od wewnętrznego kącika na zewnątrz za pomocą zygzakowatych ruchów;

– przed nałożeniem drugiej warstwy tuszu odczekajcie kilkanaście sekund, by pierwsza zdążyła wyschnąć i zaczęła działać;

– aby uniknąć grudek na rzęsach, dołączoną do mascary szczoteczkę przemywajcie raz na jakiś czas tonikiem, który usunie z włosków stary tusz.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie