Pomysł na udany męski prezent? Portfel na karty kredytowe i dokumenty

admin | Grudzień 7, 2017

Wraz z okresem przedświątecznym pojawia się coroczny dylemat – jak wybrać trafiony męski prezent? Oto jeden z niezawodnych pomysłów…

 

W jakiej grupie produktowej szukać czegoś innowacyjnego, przydatnego, a jednocześnie odpowiadającego gustom człowieka z dobrym gustem i wyczuciem smaku? Jednym ze sprawdzonych pomysłów na fajny prezent dla mężczyzny jest portfel na karty kredytowe i dokumenty. Poniżej prezentujemy wybrane modele, które najlepiej sprawdzą się jako elegancki upominek na nadchodzące Święta!

Portfel na karty kredytowe i dokumenty jest bardzo ciekawą alternatywą dla klasycznego portfela. Przede wszystkim ze względu na swoją praktyczność w postaci niewielkich rozmiarów dopasowanych do wielkości zunifikowanych dokumentów, takich jak dowód tożsamości, dowód rejestracyjny pojazdu, karty kredytowe czy legitymacje. Pozbawiony wielu przegródek i kieszeni na drobne pieniądze sprawia, że znacznie redukuje się jego waga oraz objętość, dzięki czemu jest bardziej poręczny i lepiej układa się w kieszeni. Uwzględniając niewielką grubość, idealnie nadaje się do płatności zbliżeniowych.

Fot. Portfel na karty i dokumenty z Gentle-man.pl

 

Jednym z popularnych modeli jest portfel typu etui. Otwiera się podobnie jak szeryfowa odznaka i posiada dwie kieszenie na przeciwległych, wewnętrznych ściankach. Jest to opcja zredukowana w swoich rozmiarach do minimum, dedykowana mężczyznom, którzy noszą przy sobie tylko kilka najpotrzebniejszych dokumentów.

Nieco więcej możliwości daje portfel typu slim zaprojektowany w taki sposób, aby pomieścić to, co trzeba. Jest dość elastyczny, wyposażony w większą ilość przegródek niż model etui i ma bardziej uniwersalne zastosowanie. Posiada fason przywodzący na myśl niewielkie portfele z czasów prohibicji, w których nowojorscy gangsterzy nosili imponujące pliki banknotów…

Fot. Cienki portfel Slim Wallet

 

Innymi interesującymi modelami są portfele typu mini wild w formie kieszonki zamykanej od góry klapą. Ich rozmiary są nieco większe – jedna uniwersalna przegroda ma za zadanie pomieścić wszystkie typy dokumentów, banknoty i monety. Dobrze sprawdzają się w podróży, mają najbezpieczniejszą formę zamknięcia i można je nosić zarówno w kieszeni, jak i przymocowane do paska.

Bardzo elegancką opcją w tej grupie jest portfel kelnerski wykonany z najwyższej jakości skóry, przypominający nieco damską kopertówkę. W praktyce to jedno lub wieloprzegrodowa mini teczka zamykana po środku elegancką klamrą. Dla mężczyzn gustujących w eleganckich dodatkach wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Ostatnią grupę stanowią portfele typu wizytownik. Nie posiadają przykrycia ani zamknięcia, a ich przegrody ulokowane są schodkowo i mieszczą w sobie zazwyczaj zawartość odpowiadającą uniwersalnej karcie kredytowej bądź wizytówce. Jest to opcja o małej powierzchni użytkowej, dlatego doskonale sprawdzi się podczas spotkań biznesowych, na których zawsze towarzyszy wymiana wizytówek.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie