Męskie perfumy do każdej kosmetyczki

admin | Lipiec 19, 2017

Elegancki zapach to od lat nieodłączny element męskiego wizerunku. Panowie podążający z duchem czasu i dbający o schludny, klasyczny wizerunek niezależnie od okazji dobrze wiedzą, że delikatnie wyczuwalny i trwały zapach jest równie ważny, co dobre buty czy stylowa koszula. Jednak sztuką jest uniknąć zapachowej wpadki, czyli zbyt intensywnego i źle dobranego zapachu, dlatego prawdziwy mężczyzna z gustem powinien stosować perfumy umiejętnie…

Zapach jest nieodłącznym elementem każdej garderoby, bez względu na płeć. Wyczuwalna i przyjemna woń, jaką roztacza wokół siebie mężczyzna, wywiera równie istotny wpływ na otoczenie, co ubrania, które nosi. Dlatego nie warto uchylać się od posiadania przynajmniej kilku flakoników z ulubionym zapachem. Oto kilka zasad, które pomogą Wam stosować perfumy we właściwy sposób.

Koncentracja zapachu

Stylowy mężczyzna musi wiedzieć, jaki kosmetyk będzie dla niego najlepszy. O ile sam aromat perfum jest kwestią indywidualną, to jego trwałość będzie zawsze uzależniona od jakości i… rodzaju. Decyduje o tym procentowa zawartość czystego, skondensowanego zapachu. W przypadku wody perfumowanej jest to około 15 proc., w związku z czym jej woń utrzymuje się nawet do 8. godzin. Bogatą ofertę męskich perfum znajdziecie w Tagomago.pl.

Zupełnie inaczej jest w przypadku wód toaletowych, które są najpowszechniejszymi męskimi kosmetykami zapachowymi. W tym przypadku wartość skondensowanego aromatu wynosi jedynie 5 proc.. Natomiast woda kolońska i woda po goleniu zawierają go około 3. proc..

Jeżeli chcecie, by Wasz zapach utrzymywał się w miarę możliwości jak najdłużej, postawcie na wodę perfumowaną. Powinniście jednak pamiętać o zachowaniu większego umiaru, niż przy wodzie toaletowej (wylewając na siebie duże ilości perfum staniecie się „uciążliwi” dla otoczenia).

Zapach dobrany do stroju 

Wbrew pozorom, posiadanie kilku flakoników z perfumami czy wodami toaletowymi to nie tylko przywilej zarezerwowany dla kobiet. Woń, którą postanowicie roztaczać wokół siebie, powinna być dopasowana do ubioru i okoliczności. W związku z tym, w Waszej kosmetyczce powinny znaleźć się przynajmniej 3 rodzaje wód perfumowanych.

I tak, na wieczorne wyjścia warto postawić na szczególnie wysmakowane kompozycje zapachowe np. nury orientalne przełamane drzewnymi. Natomiast w wersji smart casual, czyli do garnituru lub eleganckiej stylizacji do pracy, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą świeże nuty z wyraźnie wyczuwalnymi akcentami piżmu. Do stroju codziennego będą pasować perfumy o swobodnym aromacie – świeżym i lekkim. Tu w ciemno możecie postawić na nuty cytrusowe, drzewne czy szyprowe.

Na trwałość zapachu, obok stopnia kondensacji, ma wpływ także miejsce jego aplikacji. Najtrwalszy efekt uzyskacie nanosząc perfumy w okolice karku, nadgarstków oraz zgięć łokci. To miejsca, w których pulsuje krew.


Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie