Męskie koszule z krótkim rękawem: tak czy nie?

admin | Wrzesień 3, 2017

Ponoć sprawdzają się nie tylko latem. W temacie męskich koszul z krótkim rękawem jest tyle samo kontrowersji, co „uniwersalności”. Dlaczego?

W sytuacjach oficjalnych, noszenie koszul z krótkim rękawem nie wpisuje się w powszechnie stosowany dress code. Jednak osoby obracające się w mniej sformalizowanym środowisku z powodzeniem mogą sięgać po to rozwiązanie, urozmaicając tym samym swoje stylizacje. Koszule męskie z krótkim rękawem to dobra opcja na wakacje – szczególnie te wykonane z naturalnych i przewiewnych materiałów.

Jak dobierać?

W przypadku modeli z krótkim rękawem, kluczowe znaczenie będzie miało dopasowanie do sylwetki oraz charakteru miejsca czy wydarzenia. Koszula powinna być na tyle szeroka, by zapewniała komfort poruszania (zwłaszcza w obrębie barków). Należy także zwrócić uwagę na szerokość rękawa (nie może opinać bicepsa), a jego maksymalny „luz” nie powinien przekraczać grubości dwóch palców. Eleganckie koszule męskie z krótkim rękawem można zakładać na mniej oficjalne uroczystości. Gładkie sprawdzą się w każdej stylizacji, natomiast do modeli w wyraziste printy należy podchodzić z wyjątkową ostrożnością, gdyż mają sportowy charakter. Szeroki wybór propozycji na każdą okazję znajdziecie na stronie Denley.

Z czym zestawiać?

Krój koszuli – jeżeli posiadany model kończy się kilka centymetrów poniżej pasa, można pokusić się o NIE wkładanie do spodni. Dłuższe fasony oraz te zakończone „na ostro” wymagają schowania.

Ranga wydarzenia – koszula męska włożona do spodni będzie się prezentować elegancko niezależnie od okoliczności. Warto wykorzystać ten fakt dla podkreślenia uroczystego charakteru sytuacji, w jakiej się znajdziecie.

Materiał – len oraz batyst to jedne z bardziej przewiewnych tkanin, które pozwalają ciału oddychać. Koszule wykonane z tego typu materiałów są przystosowane do noszenia na zewnątrz i mogą mieć nieco luźniejszy krój.

Reszta stylizacji – zestawienie wzorzystej koszuli z szortami i trampkami równa się dawka luzu. Koszula z krótkim rękawem + krawat czy mucha nie jest dobrym pomysłem, podobnie jak połączenie ze spodniami garniturowymi. Znacznie bezpieczniej sięgnąć po chinosy, dżinsy czy dowolne modele uszyte z lnu bądź płótna (najlepiej w jasnych odcieniach).

Jak nosić męskie koszule sportowe?

W zakresie sztywnego dress code traktowane są na równi z koszulkami polo. Modele o bardziej sportowym charakterze posiadają zazwyczaj deseń i wyraziste guziki, dlatego najbezpieczniej zestawiać je z dżinsami lub szortami.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie