Jak wybrać koszulkę dla dziecka?

admin | Listopad 23, 2017

Ubieranie maluchów to temat, któremu wiele mam poświęca sporo uwagi. Nic w tym dziwnego – nowy członek rodziny to największy skarb! Tylko w co go ubrać? Sprawdzamy, jak wybrać idealną koszulkę dla dziecka.

 

Koszulka dziecięca – jakość i wygoda

Przy wyborze ubrań dla dzieci wielu rodziców kieruje się jakością i wygodą. To właśnie kwestia tkaniny, jej trwałości i odporności na wielokrotne pranie, okazuje się kluczowa. Z tego powodu najchętniej wybierają body i koszulki z bawełny, która jest materiałem naturalnym i świetnie sprawdza się w roli ubranek dla ich pociech.

Znaczenie ma również wygoda. Czasy cierpliwego wiązania tasiemek od kaftaników bezpowrotnie minęły. Na ich miejsce wkroczyły zapięcia na napy, co ułatwia życie nie tylko rodzicom, ale i samym maluszkom. Nic ich nie gniecie i nie uwiera, bo węzłów i kokardek brak.

Ładna koszulka – co to znaczy?

Drugim, niezwykle istotnym elementem jest estetyka wykonania. Pod tym pojęciem kryje się nie tylko faktura tkaniny, ale również to, co się na koszulce znajduje. Dużą popularnością cieszą się koszulki z kolorowymi nadrukami, bo zwyczajne, jednobarwne t-shirty są po prostu nudne.

Na koszulkach dla maluchów pojawiają się przeróżni bohaterowie bajek, które w dziecięcym świecie są aktualnie na topie, a także hasła, które często powodują uśmiech na twarzy rodziców, takie jak np. Szefowa czy Królewicz do noszenia na rękach. To dobry pomysł na prezent dla dziecka!

Kolor – czy ma znaczenie?

Przyjęło się, że maluchy powinny nosić jasne kolory, odcień różu jest dedykowany dziewczynkom, a niebieski chłopcom. Warto wychodzić poza te schematy i kupić dziewczynce koszulkę granatową, bo wszechobecny róż może się zwyczajnie znudzić. Takie łamanie zasad ma jednak pewne granice, dlatego zanim kupicie w prezencie małemu chłopcu koszulkę w amarancie, zapytajcie o zdanie jego rodziców. Wszystko po to, by koszulka ze świetnym printem nie wylądowała na dnie szafy…

 

Więcej na: https://koszulkowy.pl/79-dla-dzieci

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie