Jak stworzyć silną markę streetwearową?

admin | Styczeń 16, 2018

Coraz więcej polskich marek tworzących odzież w typowo ulicznym stylu zdobywa uznanie poza granicami kraju. Siłą polskiego streetwear‚u są oryginalne projekty, unikatowy design, wysoka jakość produktów oraz ich atrakcyjna cena. Rozwój sprzedaży internetowej znosi praktycznie wszelkie ograniczenia dla sprzedawców i projektantów, dlatego rodzime marki z powodzeniem zdobywają coraz silniejszą pozycję na tak trudnych rynkach, jak niemiecki czy brytyjski. Jak stworzyć silną markę streetwear‚ową? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

 

Niebanalne projekty, wysoka jakość

Pomysł na siebie stoi u podstaw każdego biznesu, niezależnie od branży oraz charakteru sprzedawanych usług czy produktów. Umiejętność udzielenia konkretnej odpowiedzi na pytania, co chcemy sprzedawać, komu i dlaczego ktoś miałby to kupić powinna stanowić absolutny punkt wyjścia przy tworzeniu strategii sprzedażowej. Wiedzą o tym polskie marki streetwear‚owe, które skutecznie zagospodarowały niszę rynkową na początku drugiej dekady XXI wieku.

Po roku 2010 nastąpił dynamiczny rozwój mody ulicznej w Polsce. Przyczyniło się do tego kilka czynników, jednak fachowcy zgodnie wskazują, że jednym z najistotniejszych było znudzenie sztampowymi projektami odzieży proponowanymi przez popularne sieciówki. Coraz większa grupa konsumentów odczuwała potrzebę wyróżnienia się strojem, a początkujące marki, produkujące ubrania w ograniczonych ilościach, świetnie się do tego nadawały. To właśnie one zagospodarowały sporą część rynku, umiejętnie łącząc unikatowy design z wysoką jakością.

 

Heven Streetwear, czyli jak robić dobrą odzież streetwear‚ową

Wiele dzisiejszych potęg streetwear‚owych zaczynało jako niewielkie garażowe firmy, produkujące po kilka sztuk odzieży – głównie dla siebie i swoich znajomych. W miarę upływu czasu i wzrostu działań promocyjnych, produkty firmowane ich logiem zaczynały cieszyć się coraz większą popularnością. Nie inaczej było w przypadku marki Heven, która również zaczynała od niewielkich nakładów, by dziś oferować wysyłkę na całą Europę i cieszyć się coraz większą popularnością (m.in. na rynku niemieckim). Warto dodać, że ubrania z metką Heven Clothing (podkoszulki, bluzy, czapki i t-shirty) to produkty, za którymi stoją uznani polscy projektanci…

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie