Jak rozpoznać oryginalną torebkę Chanel 2.55?

admin | Grudzień 14, 2017

Mała, prostokątna, pikowana, z łańcuszkiem i charakterystyczną klapką. Ponadczasowa, uniwersalna i… po prostu piękna! Torebka Chanel 2.55 już od ponad pół wieku zachwyca swoją doskonałą, elegancką i kobiecą formą. Jak rozpoznać, czy w Wasze ręce trafił oryginał?

 

Kobiety o niej marzą, otwarcie się do tego przyznając, chociaż dla większości jest nieosiągalna. Niestety, z tego aspektu czerpią korzyści nieuczciwi sprzedawcy, którzy za ułamek ceny oryginalnej Chanel 2.55 oferują niskiej jakości podróbki. Jak nie dać się nabrać? Zanim zdecydujecie się na zakup swojej wyśnionej torebki Chanel, koniecznie zapoznajcie się z tymi poradami!

Po pierwsze – miejsce zakupu

Żadne z polskich miast niestety wciąż nie może poszczycić się stacjonarnym butkiem Chanel. Jeżeli chcecie osobiście wybrać się na luksusowe zakupy, będziecie musiały zrobić to za granicą – na przykład w Berlinie, Paryżu, Londynie czy Amsterdamie. Pamiętajcie jednak, że jedynym miejscem, w którym kupicie oryginalną torebkę 2.55 są oficjalne butiki Chanel (unikajcie niepewnych stoisk czy straganów i pamiętajcie, że marka NIE posiada outletów!).

Jeżeli nie planujecie wyjazdu, pozostają Wam zakupy przez Internet. Dobra wiadomość jest taka, że w ten sposób możecie znaleźć unikatowe modele vintage, a co za tym idzie również nieco zaoszczędzić. Poszperajcie w sprawdzonych i zaufanych (!) internetowych komisach z ekskluzywnymi ubraniami i dodatkami. Unikajcie za to popularnych serwisów aukcyjnych, na których roi się od podróbek.

Po drugie – cena

Nowa torebka Chanel 2.55 to koszt co najmniej 10 000 złotych. Nie ulegajcie złudzeniu, że ktoś pozbywa się takiego skarbu za kilkaset złotych. To praktycznie niemożliwe! Chociaż w pierwszej chwili może się wydawać, że kupując taki produkt oszczędzacie, tak naprawdę dajecie się oszukać. Prawdziwa wartość podróbki jest bez wątpienia niższa niż 300, 500 lub 1000 zł, które za nią zapłacicie. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zainwestowanie tej kwoty w oryginalną torebkę innej, mniej ekskluzywnej marki, lub po prostu dalsze, skrupulatne poszukiwania starszych (np. używanych) modeli Chanel 2.55.

Po trzecie – detale

Jak rozpoznać oryginalną torebkę Chanel 2.55?

Numer seryjny wewnątrz torebki (ten sam kod powinien znajdować się na plastikowej karcie potwierdzającej autentyczność, dołączonej do zakupu).

Wnętrze torebki zawsze powinno być w kolorze bordowym (na wewnętrznej stronie klapki powinien znajdować się wyszyty znak Chanel).

Splecione litery C (jeżeli dany model posiada zatrzask w kształcie logo marki, litera C, znajdująca się z prawej strony, zawsze przechodzi nad C po lewej).

Pikowanie (ułożenie rombów w oryginalnych torebkach Chanel jest zawsze nieskazitelne. Romby znajdujące się na klapie i przedniej stronie torebki powinny idealnie na siebie nachodzić. Podobnie z tyłu – pikowanie na kieszeni i tylnej stronie torebki powinno być do siebie w pełni dopasowane).

Kolory (metalowe elementy, takie jak łańcuszek czy zapięcie mają zawsze tę samą barwę, co napisy wewnątrz torebki. Zwykle jest to kolor złoty lub srebrny).

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie