Jak nosić botki?

admin | Lipiec 27, 2017

Botki od dawna radzą sobie świetnie nie tylko w sferze modowej blogosfery, ale i na wielkich światowych wybiegach. Choć moda na tego typu obuwie wkracza na ulicę, niektóre kobiety z niej rezygnują…

Strach ma długie nogi

Jeżeli naprawdę rzadko pozwalacie sobie na przekroczenie granicy komfortu i boicie się botków ze względu na ich wpływ na sylwetkę – potwierdzamy regułę. W tego typu obuwiu nogi wydają się krótsze. Dla pocieszenia dobra rada. Problem da się w prosty sposób wyeliminować. Wystarczy odrobina pewności siebie i modowego pomyślunku.

Kontra dla iluzji

Przyzwyczajenie do butów poniżej kostki jest kwestią naturalną. Botki sięgające tej wysokości, lub niewiele powyżej, warto zaakcentować podwiniętą nogawką. Dzięki temu każdy facet dostrzeże Wasze naturalne proporcje.

Co z sukienkami?

W przypadku najbardziej sensualnych elementów damskiej garderoby (czyt. sukienek i spódnic) warto zadbać o umiejętne eksponowanie nóg. Botki winny sięgać maks do połowy kolana. W przeciwnym razie skrócie optycznie długość tego, co najważniejsze. Garsonki ze spódnicą kończącą się na łydce odpadają.

Odpowiednia góra

Błędem jest zakładanie do obuwia typu botki tunik oraz płaszczy zaburzających proporcje między tułowiem a nogami. Proste t-shirty, koszule oraz swetry to zdecydowanie lepszy wybór. Postawcie na prostotę i zapewnijcie sobie efekt nóg prawdziwej modelki poprzez wyraźny kontrast z resztą ciała.

Obcas ma znaczenie

Jeżeli botki bez obcasa to najbezpieczniej ze spodniami rurki. Nie brzmi dobrze? Mamy hasło awaryjne – motocyklowe sztyblety…

Czasem na wierzchu a czasem nie

Gustujecie w spodniach o szerszych i dłuższych nogawkach? Żaden problem. Nogi wydłużycie prostym zabiegiem – wystarczy zakamuflować większą części buta (najlepiej do połowy obcasa). W przypadku luźnej cholewki, nogawki wkładajcie zawsze do wewnątrz. Najważniejsze, by spodnie były odpowiednio dopasowane do Waszej figury.

Zabawa w kolory

Najlepszym wyborem, który pomoże zaprezentować nogi w najkorzystniejszym świetle są rajstopy lub spodnie w adekwatnym odcieniu. Dzięki temu zabezpieczycie się przed efektem ubocznym – nogi nie wydadzą się dłuższe. Klasyczna czerń jest zawsze najlepszą opcją.

Gdzie kupić botki?

Jednym z sprawdzonych adresów w temacie klasycznych butów nad kostkę jest Wojas. Znajdziecie tu szeroki wybór zarówno pod kątem fasonów, jak i cen.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie