Jak łączyć bransoletki w autorskie zestawy?

admin | Lipiec 17, 2017

Poczuć się jak projektant to ponoć jedno ze wspanialszych doznań. Przekonali się o tym Ci, którzy chociaż raz w życiu eksperymentowali z ozdobami. Nie wszystkie modowe wybryki kończą się sukcesem, ale zakładamy, że warto podjąć się temu zadaniu – chociażby dla samej satysfakcji. W związku z tym podpowiadamy, co pomaga w tworzeniu samodzielnych zestawów biżuterii. Pod lupę idą bransoletki.

Instynktowny twist 

Wymyślanie podręcznikowych zasad dotyczących noszenia biżuterii jest bezproduktywne, bo ogranicza inwencję, a szablonowe postępowanie sprawdza się wyłącznie u osób mało kreatywnych. Skoro zdecydowaliście się na poszukiwania własnego stylu, słuchajcie intuicji. Ona nigdy nie zawodzi, ponieważ pochodzi z wnętrza człowieka. W związku z tym, odrzućcie wszelkie znane wytyczne i zakazy – od teraz liczą się chwilowe impulsy! Zaufajcie im i łączcie biżuterię wedle własnego uznania. Jeśli podoba Wam się złoto, ale zazwyczaj nosicie srebro, skuście się na małe odejście od normy. Zestaw będzie w pełni autorski tylko wtedy, gdy nadacie mu osobisty kształt.

Kolorowe złoto i sznurek 

Oryginalne kompozycje z bransoletek mogą polegać na łączeniu różnych form i kształtów. Ciekawe rozwiązanie stanowią odrobinę kontrastujące ze sobą elementy, noszone na jednej ręce. Rewelacyjnie prezentują się ozdoby z kolorowego złota, które są dalekie od oczywistej biżuterii.

AK team radzi: Cienki łańcuszek i gruby sznurek to dwa z pozoru niepasujące do siebie elementy. W rzeczywistości jednak mogą pięknie wyeksponować nadgarstek…

Przekonajcie się same, jak bardzo porywające może być zestawienie bransoletek, które nie pochodzą z tej samej kolekcji. Wypróbujcie model sznurkowy z barwionym elementem złota, na przykład w różowym kolorze. Dobrze, gdyby sznurek też nie był nijaki. W tym sezonie modne są niebieskie dodatki, takiej jak bransoletka z kolekcji Dama Pik.

By połączenie zyskało nowatorski wymiar, do ozdoby ze sznurkiem dołączcie złotą celebrytkę, czyli minimalistyczny egzemplarz z subtelnym wzorkiem. Wybierzcie model mało oficjalny, najlepiej z zabawnym akcentem (może to być np. symboliczna młoda para trzymająca się za ręce). Taką bransoletkę znajdziecie w kolekcji Golden Eye. Równie zachwycające będą zestawienia geometryczne z trójkątami stylizowanymi na diamenty albo wyciętymi kwadratami.

Gwiezdne konstelacje z rozmachem 

Znakomitym motywem biżuterii są gwiazdy. Mamy tu na myśli zarówno duże, srebrne blaszki wycięte w gwiezdny wzór, jak również maleńkie ikonki namalowane na kamyczkach. Zaraz po sercach, stanowią one motyw najchętniej wybierany przez kobiety w zimowych miesiącach. Jeżeli zależy Wam na skomponowaniu osobistego zestawu, dobierajcie ozdoby dopasowane pod względem kształtu. Pamiętajcie, że nie muszą być identyczne. Nietypowa para w postaci srebra oraz czarnych kryształków zapewni wyśmienity efekt. Bransoletki z gwiezdnymi dodatkami znajdzicie w kolekcjach Carmen i Believe.

Jak widać, nie potrzeba fachowych wytycznych, aby samodzielnie dobierać biżuterię. To przyjemne zajęcie, owocujące pozytywnym nastrojem i niepowtarzalnymi dodatkami. Bransoletki w butiku Ania Kruk to znakomite dodatki nie tylko do noszenia na co dzień, ale również na prezent.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie