Jak dobrać torebkę na każdą okazję?

admin | Styczeń 19, 2018

Torebki damskie – niestrudzone towarzyszki każdej fashionistki, podstawa ich organizacji, miejsce do przechowywania rzeczy niezbędnych i zupełnie niepotrzebnych. Czy da się wybrać jedną torebkę, by spełniała wszystkie kobiece wymagania? Sprawdzamy. 

 

Materiał wykonania

Nie da się ukryć, że najtrwalsze i najbardziej eleganckie torebki damskie to te wykonane ze skóry naturalnej – trwałego materiału, charakteryzującego się wytrzymałością i niepowtarzalnym wyglądem. Jest on o wiele bardziej efektowny od syntetycznych odpowiedników i dobrze konserwowany, dlatego może przetrwać całe lata. Co ważne, nawet jeśli pojawią się na nim przetarcia to w wielu przypadkach dodadzą torbie charakteru…

Nieco inaczej sprawa wygląda z tzw. skórą ekologiczną. Decydują się na nią osoby, które nie chcą kupować skórzanych wyrobów ze względu na swoje poglądy lub status ekonomiczny. Drugi aspekt jest o tyle kontrowersyjny, że najlepsze eko-modele potrafią kosztować równie dużo, co te wykonane z naturalnego surowca.

Wiele torebek wykonywanych jest z różnego rodzaju tkanin i płócien. Przyjmują one najróżniejsze formy, od prostych torebek zakupowych, po bardziej ozdobne, na ramię. Główną wadą tego typu materiałów jest to, że zwykle szybko się brudzą, narażone są także na zaciągnięcia i zmechacenia. Poza tym, są najmniej uniwersalnym wyborem i w większości przypadków nie pasują do klasycznych ubiorów.

Wnętrze i wielkość 

Mówi się, że najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu. I w przypadku uniwersalnych torebek ta zasada się sprawdza, bo to od ich wnętrza zależy, czy posłużą Wam jako idealny dodatek niezależnie od sytuacji. Nie mniej ważna jest wielkość i wynikająca z tego pojemność torebki. Aby podołać trybowi życia aktywnej kobiety, torebka powinna mieć miejsce na kosmetyczkę, portfel, drugie śniadanie, notesy i kalendarze, książkę lub czytnik, a często także laptop lub teczki z dokumentami. W związku z tym, na co dzień lepiej sprawdzają się torebki, do których zmieści się format A4, z wytrzymałymi rączkami potrafiącymi udźwignąć spory ciężar i z dobrze zorganizowanym wnętrzem. Jednokomorowe, proste torebki worki generują wyłącznie bałagan. Optymalne są przynajmniej dwie komory, osobna kieszonka na telefon komórkowy, zasuwana kieszeń na lubiące się gubić, małe dodatki czy zewnętrzna kieszeń, do której można łatwo sięgnąć na przykład po klucze. Tak wyposażone torebki damskie będą wiernymi towarzyszkami kobiet biznesu, pracownic biurowych, jak i zabieganych studentek.

Kolor torebki 

Ostatnim, niemniej ważnym czynnikiem wyboru uniwersalnej torebki jest kolor. Aby pasowała do większości strojów i okazji powinna być w stonowanych odcieniach. Tu na pewno sprawdzi się nieśmiertelna czerń i brązy. Jeżeli natomiast poszukujecie odrębnej torebki na sezon letni, postawcie na beż lub jasne szarości.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie