Jak dobrać idealny prezent na rocznicę ślubu?

admin | Styczeń 19, 2018

wedding anniversary gift

Słowa przysięgi małżeńskiej, wymiana obrączek na znak miłości, a w głowie mnóstwo lustrujących myśli o najbliższej przyszłości – wesele, podróż poślubna, wspólny dom, dzieci…

Czas ma niestety jedną zasadniczą wadę – ucieka bardzo szybko. Ani się spostrzeżecie, a będziecie obchodzić kolejne rocznice Ślubu. Każda z nich ma swoją nazwę, która nie jest tylko pustym słowem. Jak głosi tradycja, małżonkowie w ten dzień powinni obdarować się wyjątkowym upominkiem wykonanym z surowca, do którego nawiązuje nazwa jubileuszu.

Obrączki srebrne

Dokładnie rok po dniu, w którym wypowiecie sakramentalne TAK, przychodzi moment na świętowanie rocznicy papierowej. Z tej okazji możecie obdarować swoją drugą połówkę np. własnoręcznie zrobionym rysunkiem przedstawiającym Waszą wspólną drogę przez życie. W piątą z kolei, spodziewajcie się czegoś naturalnego, gdyż jest to rocznica drewniana. Rocznicę cynową, dokładnie 10 lat po ślubie, możecie rozpocząć od odnowienia ślubów małżeńskich, a gustownym prezentem dla męża będzie np. zegarek. Szklaną rocznicę, równo 15 lat po zawarciu związku małżeńskiego, warto uczcić dłuższą podróżą tylko we dwoje. Aby tradycji stało się zadość, na prezent wybierzcie np. gustowne kieliszki. Jeżeli odnowiłyście już wszystkie wymienione przyrzeczenia i przypomniałyście sobie, jak cudownie było podczas podróży poślubnej to dobry czas, by na ćwierćwiecze małżeństwa podarować sobie srebrną biżuterię, która doskonale wpasuje się w koncept srebrnej rocznicy.

Wybierzcie się z partnerem na wspólne zakupy. Ustalcie, co chcecieobrączki srebrne, bransoletki, a może łańcuszki z takim samym wisiorkiem? Salony jubilerskie oferują szeroką gamę produktów, wśród których na pewno znajdzie coś idealnego dla siebie.

Z rodziną czy tylko we dwoje? 

Pomysłów na obchody rocznic ślubu jest wiele. Część par decyduje się na świętowanie w gronie rodzinnym, niektórzy wolą spędzić ten dzień tylko we dwoje. Coraz częściej słyszy się o parach, które hucznie celebrują swoją pierwszą rocznicę ślubu, organizując imprezę na miarę wesela. Z ich relacji wynika, że pomysł jest trafiony, goście świetnie się bawią, wymieniając przy tym jeszcze świeże wspomnienia z zeszłorocznego przyjęcia. Pamiętajcie jednak, że nie imprezy i nie rocznice są najważniejsze w związku, a wzajemna miłość i szacunek. Aż po grób.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie