Jak dbać o męski zegarek?

admin | Sierpień 28, 2017

Chociaż urządzenia elektroniczne, takie jak komputery czy telefony komórkowe znakomicie odmierzają czas, posiadanie zegarka jest wciąż czymś oczywistym. Oprócz wskazywania godziny stanowi także element biżuteryjny, podkreślający status status społeczny albo pamiątkę po ważnych osobach i wydarzeniach. Dlatego warto o niego dbać…

Urządzenie wrażliwe

Zegarek to urządzenie złożone z niewielkich elementów wrażliwych na wilgoć, uderzenia i zadrapania. Wyjątkiem są modele sportowe, które przetrwają upadek czy zamoczenie. Eleganckie męskie zegarki wymagają odpowiedniego przechowywania, czyszczenia oraz ochrony przed działaniem chemikaliów.

Skrajne temperatury

W przypadku tradycyjnych szwajcarskich zegarków typu Tissot, czy nowoczesnych Chris Benz należy sprawdzić w instrukcji, w jakich temperaturach można ich używać. Chociaż współczesne modele kwarcowe są niezwykle odporne na duże mrozy i upały, to jednak zimowa eskapada w góry może okazać dla nich zbyt ekstremalna. Większość zegarków nie powinna być używana w temperaturach poniżej -10 oraz powyżej +60 stopni Celsjusza. Ponadto warto pamiętać, że przy niskich temperaturach w wyświetlaczu z ciekłymi kryształami może wydłużać się czas reakcji. Z kolei przy zbyt wysokich wyświetlacze wydają się ciemniejsze. Skraca się również żywotność ich baterii, a w skrajnych przypadkach może dojść do wycieku elektrolitu. Z zegarkiem trzeba obchodzić się niezwykle ostrożnie, jeżeli na co dzień macie kontakt z substancjami chemicznymi, takimi jak gazy, farby, rozpuszczalniki czy rtęć – mogą odbarwić pasek, bransoletę albo kopertę czasomierza.

Zegarek sportowy

W przypadku uprawiania sportów zegarek musi znieść wszelkie wstrząsy, uderzenia, upadki oraz zamoczenie. Jeżeli Wasz upatrzony model nie jest przeznaczony do użytkowania w tak specyficznych warunkach, z pewnością szybko dojdzie do jego uszkodzenia. Zegarki sportowe powinny mieć wzmocnioną obudowę, szkło i być odporne na działanie wody w stopniu maksymalnym.

Sprawdźcie męskie zegarki w sklepie internetowym Korn

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie