Ile kosztuje sukienka od projektanta?

admin | Listopad 18, 2017

evening dresses

Zdecydowana większość polskiego społeczeństwa jest zdania, że ubrania od projektantów są bardzo drogie. Dlatego lepiej decydować się na zakupy w popularnych sieciówkach. Prawda jest jednak taka, że niejeden butik w Warszawie oferuje konkurencyjne ceny, które idą w parze z najwyższą jakością.

Sklep z ekskluzywną odzieżą vs promocyjne ceny

Większość projektantów często udostępnia kolekcje z minionych sezonów w promocyjnych cenach. To najlepsza okazja do zakupu oryginalnej kreacji za mniej – zarówno stacjonarnie, jak i online. Pamiętajcie, że zawsze warto odwiedzić popularne butiki internetowe z propozycjami od polskich projektantów, aby porównać ceny wybranych modeli.

Ile kosztuje sukienka od projektanta?

Nie sposób jasno określić, jakie są ceny kreacji od polskich projektantów. Dlatego warto regularnie śledzić poczynania zarówno najpopularniejszych nazwisk, jak i tych mniej znanych, cieszących się odpowiednią renomą na rynku. Sukienki z poprzednich sezonów są zazwyczaj objęte promocją, dzięki czemu można znaleźć wiele oszałamiających propozycji w cenie do 1 tys zł. Jedną z bardziej cenionych projektantek jest obecnie Anna Krzyżanowska. Jej kolekcje sukienek są dostępne online, dlatego można je zamówić dowolnej chwili. Ceny? Bardzo zróżnicowane, oscylujące między 2 tys zł, a 4 tys zł.

Eleganckie sukienki – od czego zależy ich cena?

Z pewnością nurtuje Was pytanie, jakie czynniki wpływają na wartość poszczególnych kreacji autorstwa polskich projektantów. Nie da się ukryć, że cena jest zależna między innymi od jakości materiału, z którego zostały wykonane. W przypadku naturalnych tkanin najwyższej klasy, koszty automatycznie wzrastają. Ta zasada dotyczy nie tylko sukienek – spódnica od projektantki z delikatnego jedwabiu lub ręcznie wyszywanej koronki będzie dostępna w odpowiednio wyższej cenie, niżeli model z poliestru. Pod uwagę brana jest nie tylko zewnętrzna, ale i wewnętrzna tkanina. Sukienki od projektantów są szyte z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, dlatego w wielu modelach same podszewki są skrajane z naturalnego jedwabiu.

Oryginalne sukienki kontra eleganckie spódnice – jakie fasony są tańsze?

Warto zaznaczyć, że ceny poszczególnych projektów są zależne od długości (czyt. wielkości). Krótsze spódnice czy sukienki są tańsze od dłuższych, powłóczystych fasonów. Nie bez znaczenia jest również sam krój. Proste ubrania można kupić w przystępnych cenach, natomiast te bardziej efektowne, z dodatkowymi elementami ozdobnymi, posiadają odpowiednio wyższe ceny.

Każdy projektant potrafi ocenić wartość swoich pomysłów, biorąc pod uwagę oczekiwania potencjalnych klientek. Myślicie, że sukienki cieszące się popularnością wśród znanych piosenkarek czy aktorek są dość drogie? W rzeczywistości można je kupić w naprawdę przystępnych cenach – szczególnie, jeżeli uda Wam się skorzystać z aktualnej promocji…

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie